Bogactwo i elegancja stylu glamour – jak urządzić #4

Blask rozświetli salon nawet w najbardziej pochmurny dzień. Kryształkowe żyrandole, lustra w bogato zdobionych ramach, szklane etażerki oraz dodatki w kolorze postarzanego złota i srebra – to właśnie styl glamour. Aranżacje glamour mają w sobie elegancje, tajemnicę i namiastkę przepychu. Zestawienie połyskujących przedmiotów z rustykalnymi elementami potrafi zaskoczyć! Budując aranżacje w oparciu o różne style możesz stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Jak styl glamour wprowadzić do salonu?

Skórzana sofa i stojąca za nią świecąca gwiazda.

Styl glamour – dla kogo?

Glamour dosłownie z angielskiego oznacza przepych, świetność i wspaniałość. Jednakże unikatowe aranżacje glamour bywają różnie odbierane. Dla niektórych z nas są wyjątkowe dla innych wręcz przerysowane. Jaki tak naprawdę jest glamour?

Glamour bywa kojarzony ze zbieractwem, ze względu na specyficzny sposób dobierania wyposażenia i dekoracji. Duża dowolność w łączeniu ze sobą często bardzo różnorodnych elementów prowadzi do powstawania oryginalnych, czasem i dziwnych aranżacji.

Kobieta w pomarańczowej skukience

Przeciwieństwa się przyciągają

Wykorzystanie w jednym pomieszczeniu przedmiotów o zróżnicowanych wzorach, kolorach i fakturach jest dość odważnym zabiegiem. Aby całość wyglądała przyzwoicie mimo wszystko musimy kierować się jakimś kluczem. Zachowanie minimalnej równowagi jest absolutnie konieczne w celu osiągnięcia zamierzonego efektu. Jednym ze sposobów na ujarzmienie szalonej stylistyki jest wykorzystanie jasnych kolorów, sprawdzi się biały, kremowy oraz delikatna szarość.

Znajdą się i tacy, którzy stwierdzą, że styl glamour idealnie odzwierciedla ich dusze, dając szanse na całkowity upust wyobraźni. Niektórzy cenią sobie zestawienia kontrastujące takie jak połysk i mat, złoto i srebro czy szkło i drewno. A styl glamour nie dyskryminuje żadnej z tych propozycji. Świetnie sprawdzi się w przypadku dusz artystycznych i innych osobowości, ceniących niekonwencjonalne rozwiązania.

Żyrandol

Jaki jest styl glamour ?

Swoboda w komponowaniu aranżacji daje pole duże pole do popisu właścicielowi, który ma okazje wykazać się kreatywnością, ale i wyobraźnią. Wyczucie stylu może tutaj być elementem decydującym. Dobrze dobrane, a jednocześnie unikatowe zestawienia odmienią nie tylko Twój salon ale i całe mieszkanie. Trzeba przyznać, że aranżacje w stylu glamour nie są dobre dla początkujących. Chętnie dekorujesz swój salon i stawiasz na odważne rozwiązania? Od jakiegoś czasu nosisz się z zamiarem wprowadzenia zmian, może właśnie teraz jest na to odpowiedni moment? Postaw na salonowy glamour!

Fotel w stylu glamour

Nie elementy, a całość

Na samym wstępie warto zwrócić uwagę na to, że styl glamour wymaga większych zmian niż tylko w obrębie dodatków. Charakterystyczny dla tej stylistyki przepych będzie widzialny gołym okiem dopiero w momencie gdy większa część kompozycji będzie nawiązywała do stylu glamour. Same dodatki nie wystarczą, kluczowe w tym przypadku może okazać się podstawowe wyposażenie, które bądź co bądź zajmuje dużą część salonu. Mówiąc prościej same detale nie zamienią magicznym sposobem Twojego skromnego pokoju dziennego w wyrazisty i ekskluzywny salon rodem ze szklanego ekranu. Trzeba włożyć więcej pracy, ale wysiłek jest tego warty!

Podłokietnik mebla Vero

Oryginalność w parze z jakością

Podstawą tworzenia aranżacji w stylu glamour wcale nie są kolorowe i odważne meble czy dodatki. O tym, że cała aranżacja wygląda elegancko i stylowo decyduje przede wszystkim jakość materiałów i wykończenia. Jeżeli mamy do czynienia z różnymi stylami, wielkimi i małymi deseniami naprawdę łatwo nam osiągnąć niepożądany efekt. Czyli salon z przewagą kiczu. Lite drewno, dobre meble w wysokim połysku, no i najważniejsze modna i rozłożysta sofa, która pięknie wypełni środkową przestrzeń salonu. To najlepsza baza do wykreowania salonu w stylu glamour. Dlatego jeśli zastanawiasz się jak uniknąć efektu przerysowanej aranżacji nie wyliczaj każdej złotówki, jakość ma ogromne znaczenie! Im więcej różnorodnych mebli, dodatków i kolorów wykorzystasz tym bardziej zwracaj uwagę na jakość tychże elementów!

Żyrandol w stylu glamour

Dodaj blasku

Obłe chromowane płaszczyzny, kryształkowe dekoracje no i oczywiście lustra. Styl glamour musi błyszczeć! Połączenie mieniących się elementów ożywia przestrzeń sprawiając wrażenie optycznie większej. Niewielkie szklane stoliki kawowe, przeszklone gablotki, okazałe lampy stojące, spinki do zasłon oraz metaliczne tekstylia warto wykorzystać podczas urządzania salonu, te sprawią, że wnętrze nabierze klasy i wytworności. Zadbaj także o drobne detale takie jak uchwyty do szafek i szuflad, czy wieszaki na ubrania najlepiej aby były one przezroczyste i kształtem przypominały diamenty, takie akcenty są bardzo w stylu glamour!

Oświetlenie jest także bardzo istotne, ozdobne kinkiety oraz żyrandole z kryształkami są bardzo mile widziane w eleganckich wnętrzach. Światło najlepiej skierować na wszystkie te błyszczące elementy wówczas wnętrze będzie bardziej rozświetlone!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter