Classic blue kolorem roku 2020 według Pantone Institute!

Co sprawia, że ten odcień niebieskiego tak nas przyciąga?

Leatrice Eiseman z Pantone Color Institute tłumaczy – jest to przede wszystkim kolor kojarzący się ze spokojem, uporządkowaniem i pewnością siebie.

Kolor roku 2020 wg Pantone Institute - Classic Blue

Uspokajający kolor niebieski 

Gdyby się zastanowić, taka popularność koloru niebieskiego nie powinna nas dziwić – w końcu żyjemy w świecie przepełnionym wizualnym chaosem oraz hałasem informacyjnym.

Stąd poszukujemy wyciszenia i ukojenia. 

Coraz częściej na urlopy obieramy więc kierunki ku miejscom zupełnie oddalonym od zatłoczonych miast i wszechobecnej turystyki, tak więc paradoksalnie modne stają się miejsca, w których panuje „rozkoszne nic”. Mowa tu o pięknych przestrzeniach, które biorą górę nad zatłoczonymi ulicami wielkich miast będących centrum życia kulturalnego.

Kolor roku 2020 wg Pantone Institute - Classic Blue

Niebieski w parze z modą skandynawską 

Odcienie niebieskiego zyskują na mocy od wielu lat. Idzie to w parze z modą na design skandynawski, w którym stonowane błękity, biele i czerwienie niezmiennie święcą triumfy.

Psychologie jak mantra wyliczają właściwości koloru niebieskiego: jest on żywiołem osób refleksyjnych i kreatywnych, a do tego uspokaja i sprzyja regeneracji ciała i umysłu. Dlaczego stanowi po dziś dzień topowy wybór dla pokojów dziecięcych? Ponieważ sprzyja rozwojowi i rozbudza wyobraźnię.

Classic blue jest głębokim kolorem, który bez reszty wciąga oglądającego i hipnotyzuje. Posiada pewnego rodzaju moc, która powoduje, że chciałoby się w nim całkowicie zanurzyć.

Czym jest dla nas kolor roku 2020?

Kojarzy się nam ze skandynawskim hygge, czyli radością znajdywaną w prostych chwilach towarzyszących naszej codzienności – zwłaszcza w domowym zaciszu. Classic blue to także głębia, którą możemy podziwiać w niebie o zmroku. Kojarzy się z elegancją, porządkiem i wszechstronnym rozwojem.

Kolor roku 2020 daje nam wytchnienie, inspiruje i pomaga odpocząć.

Z tego właśnie powodu tak chętnie wypełniamy tym kolorem nasze wnętrza. To dlatego przygotowaliśmy narożniki Vero Appartamenti oraz Smartsofa w tej właśnie barwie.

Narożnik Dianthus z kolekcji Vero w granatowej tkaninie z rozkładanym łóżkiem.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter