Hobbista.

Co, jeśli salon we władanie przejmuje hobbista, majsterkowicz, złota rączka – domowy rzemieślnik, któremu nie starczy komfortu w pracowni? Decyduje się zasiąść na komplecie wypoczynkowym i przystąpić do dzieła w warunkach absolutnie domowych – w salonie!

 narzędzia

Brzmi to nieco surrealistycznie – codzienność jednak uczy, że komfort należy się każdemu, a takie sytuacje po prostu się zdarzają. Przykład? Twój mały Twórca zaczął bawić się w małego modelarza – od tych małych samolocików i statków zaczęło się roić w całym domu! Gdzie wzrokiem sięgnąć – tubki kleju, farbki! Co, jeśli większy Twórca przeniósł się z częścią kuchennych obowiązków do salonu z racji tak zajmującego programu telewizyjnego; co jeśli zdecyduje się uwalniać potencjał domowej złotej rączki w najwygodniejszym miejscu w domu? W przypadku i takiego scenariusza warto przed następnymi zakupami kompletu wypoczynkowego przyjrzeć się tym cechom mebli, które świadczą o możliwie najwyższej wytrzymałości!

Wytrzymałość od podstaw!

Nie jest żadną tajemnicą, że za największą wytrzymałość mebla – choćby jego udźwig odpowiada to, czego najczęściej nie dostrzegamy gołym okiem.

Mowa oczywiście o konstrukcji! Musi być solidna – wykonana z materiałów trwałych a przy tym zwyczajnie prosta…bo przemyślana. Tutaj nie ma miejsca na coś, co może się zepsuć!

Od podstaw raz jeszcze!

Nóżki – potrafią być decydujące! To właśnie one mają ogromny wpływ na design mebla – potrafią nadawać lekkości nawet najmasywniejszej bryle, która z założenia nastawiona jest na dostarczanie komfortu licznym użytkownikom – a więc z założenia przejmują cały ciężar mebla.

Nóżki to również komfort utrzymania mebla, ale i obszaru pod nim i dookoła niego w czystości; potrafią ułatwić życie podczas codziennych porządków w salonie! Wreszcie w zależności od materiału, z którego zostają wykonane lub którym zostają wykończone – dają się łatwiej (lub trudniej!) czyścić w warunkach salonu, który spodziewać się może wyzwań, które sprowadza na niego duży/mały majsterkowicz, hobbista lub salonowy kucharz!

Narożnik Tulipano marki Vero w turkusowej tkaninie.

Twój pojemnik na pościel – schowek!

Przemyślany schowek na pościel, którym mebel może być uzupełniony, może służyć jako coś więcej. Najoczywistszym wyborem są koce, poduszki, które tak chętnie przechowujesz pod ręką. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, kiedy schowek nie służy tak często jako pojemnik na pościel (oczywiście, jeżeli nie przyjmujesz często gości, którzy decydują się na nocleg).

Co, gdy Twoja pociecha tak chętnie bawi się zabawkowymi samochodzikami, klockami w salonie? Może właśnie ten schowek posłuży jako rozwiązanie? Po zabawie wszystko ląduje bezpiecznie schowane w pojemniku na pościel, skrywającym się w narożniku bez konieczności przeznaczania dodatkowych pudeł czy organizerów, które finalnie i tak wrócą następnego dnia do salonu.

Co jednak gdy pojemnik czeka prawdziwe wyzwanie? – Pudełko z narzędziami, farby… Czujesz te ciarki na samą myśl? To może się wydarzyć – warto sięgnąć po meble możliwie najlepiej przygotowane z myślą o codzienności!

Siedziska – miękkość i wytrzymałość!

Siedziska – warte szerszego rozpatrywania! To nie tylko miejsce komfortowego wypoczynku. Natychmiastowo dostrzeżesz, w jakim stopniu są łaskawe na działanie czasu lub czy są właściwie zaprojektowane i zrealizowane tak, by służyć nie tylko komfortem, ale i cieszyć oko dłużej! Odporne siedziska wytrzymają codzienne użytkowanie, ale i zapewnią większą trwałość w sytuacji, gdy ktoś nieuważnie porzuci na jednym z nich nieodpowiednie dla miejsca narzędzia – takie jak śrubokręt, lub klocki, które potrafią sprawić przykrość nie jednej tapicerce!

Narożnik Ciclamino w turkusowej tkaninie.

Mowa o wykończeniu?

Jest kluczowe! Materiał, jego klasa wytrzymałości na takie czynniki jak wycieranie, ale i szycie – chyba nie chcesz, aby wyzwania, które potrafią zaskakiwać, zepsuły cały efekt, zwyczajnie prując nawet najpiękniejszy materiał, którym wykończono mebel! Musisz zdecydować – co lepiej sprawdzi się – materiał czy skóra? Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety! Co powiesz na tkaninę o właściwościach hydrofobowych? Któż nie lubi spędzić miło czas przy kawie – zwłaszcza przy dosyć twórczej i angażującej pracy manualnej hobbisty? Warto zadbać o to by mebel Twoich marzeń był przygotowany na ewentualność rozlanych płynów!

W ofercie Vero znajdziesz meble, które sprawdzą się w każdej codzienności. Doskonale przygotowane na wyzwania, których można spodziewać się w każdym salonie! Opcje personalizacji komfortu – wygodne zagłówki i oparcia, które zapewnią Ci dodatkową wygodę oraz wytrzymałe, miękkie siedziska. Postaw na mebel uzupełniony funkcją spania ze sprytnym pojemnikiem na pościel! Sprawdź kolekcję Vero Appartamenti oraz Smartsofa – zapewnij sobie maksymalny komfort, klasę. Pomyśl o sobie, wybierz mebel na lata!

 

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter