Kolor roku 2022. Jaki kolor jest modny w tym roku?

Jeszcze w grudniu  Pantone Institute wskazał najpewniejszy kolor roku 2022, jest nim 17-3938 Very Peri, błękit bliski fioletom. Jest to kolor kreatywności, inspiracji – do pewnego stopnia przypominający kolor Ultra Violet, kolor roku 2018. Zdaniem niektórych moda zatoczyła koło – czy tak jest?

Kolor roku 2022

Veri Peri – symbole kolorów

Veri Peri to najcieplejsza odsłona koloru niebieskiego, który ostatnimi laty przeszła nie lada ewolucję ku ekscytującej barwie łączącej to co w błękitach wnosi spokój, koncentrację i to, co w czerwieniach zachęcające do działania, zmian. Do mniej więcej takiego też wniosku doszedł Instytut Pantone, który argumentujących wybór (poparty szerokimi badaniami, obserwacjami) odniósł się do zmian zachodzących na świecie – zmian światopoglądowych, przemian wynikających z „izolacji”. Wygląda na to, że Veri Peri jest kolorem roku 2022, symbolem zachodzących w nas zmian, gotowości i otwartości na nie, ale co więcej – otwarcia się na prawdziwego ducha pełnej odwagi kreatywności, która najpewniej budzi się z nową mocą.

Modne kolory – trendy kolorystyczne 2018-2021

Skoro wiemy już, że kolor nadchodzącego roku to kolor kreatywności, przemian – jak nowa propozycja ma się do Ultra Violetu z 2018 roku, co się wydarzyło od 2021 roku – koloru szarości Ultimate Grey oraz żółci Illuminating Yellow?

Niektórzy komentują ze sceptycznym nastawieniem…jednak wystarczy przyjrzeć się punktowi wyjścia, inspiracji, które wywindowały obydwa kolory do miana koloru danego roku. Różnica jest znacząca – nie mniej ważny jest czas, w jakim wyłoniły się jako top kolorystyczny na czasie! Kolor roku z 2018 to kolor odwagi, prowokacji – próby wyjścia poza ustalone ramy! Kolory zeszłego roku, 2021 jawiły nam się jako te odnoszące się do spokoju, wyciszenia, ale i nadziei.

Synonim zmiany

Czy taki wybór powinien zaskakiwać? Ostatnie lata są pełne zmian. Poszukujemy odmiany – odwaga 2018, siła spokoju i nadzieja w roku 2021. Rok 2022, w który zdążyliśmy już wkroczyć, zyskał kolor symbolizujący ducha kreatywności, budzącą się na nowo odwagę i otwartość, ale i siłę spokoju ze szczyptą energii!

Więcej o trendach i kolorach przeczytasz tutaj:

Capodanno – przywitać nowy rok!

Barwy natury – inspiracje.

O kwiatach, zieleni nie tylko w salonach!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter