Sofa dobrze zaprojektowana

Czyli kilka wskazówek jak kupić najlepszą sofę

Jeśli stoisz właśnie przed życiowym dylematem i zastanawiasz się jak wybrać najlepszą sofę, dobrze trafiłeś. Dziś przedstawiamy najważniejsze cechy sof, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Zestaw tkanin w próbniku.

Sofa do codziennego spania

Nawet jeśli funkcja spania będzie wykorzystywana okazjonalnie, warto ją mieć. To wygodna opcja podczas większych przyjęć czy rodzinnych odwiedzin. Najlepsza sofa do spania to ta, która posiada łatwy i cichy system otwierania oraz duży pojemnik na pościel. Ważne, żeby elementy ruchome sofy wykonane były z trwałych materiałów i były bezpieczne dla podłogi. Należy również zwrócić uwagę na powierzchnię spania. Nie zawsze bowiem wymiar całkowity sofy równy jest powierzchni przeznaczonej na odpoczynek. A nie można zapominać, że niejednokrotnie owa powierzchnia z typowo przeznaczonej do spania, zmieniać się będzie w plac zabaw, kino nocne czy przestrzeń kreatywną podczas finalizacji ważnego projektu zawodowego. Musi być zatem odpowiedniej wielkości i wygodna. Poza funkcją spania, wybrana przez nas sofa powinna charakteryzować się również wygodnym siedziskiem i oparciami. Ciekawym rozwiązaniem są oparcia z funkcją regulacji, które pozwalają na zmianę głębokości siedziska. Dzięki temu możemy dostosować powierzchnię do potrzeb, na przykład dla mniejszych domowników lub jeśli potrzebujemy popracować z laptopem. 

Wygodne dodatki

Dobrej jakości sofy posiadają precyzyjnie dopracowane detale oraz funkcjonalne rozwiązania. Regulowany podłokietnik na przykład będzie pełnił funkcję nie tylko podparcia ręki, ale z powodzeniem zastąpi poduszkę podczas popołudniowego relaksu. Pozytywne opinie zbierają również regulowane zagłówki, za pomocą których możemy dostosować oparcie do wzrostu. Zagłówki dodają meblowi niepowtarzalnego charakteru. Kupując sofę do codziennego użytku należy zwrócić szczególną uwagę na szczegóły takie jak wykończenie, przeszycia, nóżki, mobilność elementów ruchomych. Tylko najwyższej jakości materiały użyte do produkcji mebli, zapewnią ich długotrwałe użytkowanie przy dość dużej intensywności. Równie ważna staje się kwestia rodzaju i koloru obicia. W końcu decydujemy się związać z sofą na wiele lat. I tu nie ma dobrej podpowiedzi, ponieważ są zwolennicy zarówno obić tkaninowych, jak i skórzanych. Niektórzy wolą bezpieczne szarości, inni stanowczą czerń czy pozytywna zieleń. I każdy wybór jest dobry i trafny, jeśli tylko zgadza się z naszym wewnętrznym głosem projektanta.

Jako sofy do codziennego spania polecamy sofy rozkładane, wielofunkcyjne i dopracowane w każdym calu.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter