Szczęście. Tu i teraz!

Dzisiejszy wpis – nieco z przymrużeniem oka o ogólnym zagadnieniu szczęścia; gdzie go szukać, jak o nie zabiegać a być może – jak utrwalać poczucie szczęścia! Otóż 20 marca obchodzimy Dzień Szczęścia – stąd wyjątkowa okazja dla refleksji.

Szczęśliwy człowiek na łące.

Każdy ma swój własny sposób na szczęście; każdy przeżywa i rozpatruje je inaczej; na ogół – mówi się o nim w kategorii najpiękniejszych chwil – lub ogólnej sumy trwałego uczucia spełnienia, realizacji i poczucia bezpieczeństwa. Szczęściem niektórzy nazywają ogólny stan równowagi we wszystkich aspektach życia!

Już od najdawniejszych czasów próbujemy sobie odpowiadać na pytanie, czym jest owo szczęście – odpowiedzi poszukiwaliśmy w filozofii, religii, ale i nauce. Szczęścia szukamy na całym świecie – a nawet spoglądając w kosmos; szukamy go również w sobie, ale i innych! W każdej kulturze, każdej epoce historycznej definiowane szczęście przyjmowało podobny charakter – jednak wydawać by się mogło, że z kolejnymi tysiącleciami i rozwojem cywilizacji – jego pojęcie stawało się coraz to bardziej pokomplikowane – co nie powinno dziwić, zważywszy na potrzeby, jakimi kieruje się współczesny człowiek, ale i inną naturę życia tj. inne czasy – znacząco odległą względem naszych przodków żyjących setki/tysiące lat temu.

Droga do szczęścia. Każdy ma inną, swoją i najbliższą swojej naturze. Może to nie takie trudne?
Na ogół większość z nas odnajduje szczęście w prostych, ale pięknych sytuacjach w codzienności – radość z obecności rodziny; wspólnie spędzonego czasu na łonie przyrody lub w domowym zaciszu; zdrowia – czujemy, że możemy przenosić góry. Mówi się, że coś przynosi szczęście, niektórzy wręcz mają swoje ulubione talizmany szczęścia, które mają zapewniać to, czego nam potrzeba…a czasem to po prostu – ulubiony kubek, książka, której lektura przynosi nam radość i przypomina jak wiele szczęścia mamy.

Czasem jednak możemy zapewnić sobie więcej radości – budować, pracować nad własnym poczuciem szczęścia. Jednym z takich budulców może być aspekt naszego otoczenia. Tak samo, jak pracujesz nad sobą – możesz pracować również nad swoim domem, swoim salonem.

Może to pora zapewnić sobie pewien pierwiastek szczęścia? Możesz przystąpić do działania jeszcze dziś. Sprawdź ofertę Vero, najpewniej czeka tam na Ciebie pierwiastek szczęścia – poczucie komfortu, bezpieczeństwa i relaksu, które zaprosisz do siebie wraz z meblem, który idealnie zaspokoi Twoje potrzeby, ale i odda Twój charakter w salonie!
Narożnik Ibisco w fioletowej tkaninie Aquaclean.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter