Tapicerka. Zalety i wady mebli tapicerowanych.

Dlaczego akurat meble tapicerowane? Skąd ich fenomen i nie gasnące zainteresowanie nimi? W tym krótkim wpisie poznasz ich największe zalety i kilka wad. Dowiesz się na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem mebla tapicerowanego.

Dziecko siedzące na sofie.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli tapicerowanych?

Głównym atutem mebli tapicerowanych jest łatwość ich utrzymania.
Oczywiście – można by się spierać o fakt, że trudno mówić o możliwości „wyprania” tkaniny mebla.
Stąd warto podczas dokonywania wyboru przyjrzeć się klasie tapicerki – jakich informacji o niej dostarcza producent.
Warto zdecydować się na meble, których tkaniny obiciowe opisywane są jako hydrofobowe. Mebel wyposażony w taką tapicerkę nie będzie „pił” wszelkich rozlanych płynów, co jednak nie oznacza, że każde takie obicie jest takie samo i posiada dokładnie te same właściwości.

Fotel w skórze.

Ekoskóra czy skóra naturalna?

O zaletach skóry naturalnej mówi się wiele. Faktem, jest że jej czyszczenie (o ile nie mowa o przebarwieniach) bywa łatwiejsze dzięki dostępnym środkom konserwującym i pielęgnacyjnym niż w przypadku zwykłych tkanin obiciowych.
Jednak ekoskóry nie muszą być mniej trwałe od skóry naturalnej – podobnie jak wszelkie tapicerki posiadają swoje klasy, potrafią być mniej lub bardziej wytrzymałe na ścieranie i zabrudzenia. Ekoskóra to doskonały substytut skóry naturalnej, o ile możemy jej jakość określić jako wysokogatunkową.

Wygodny, pomarańczowy narożnik Ortensia w tkaninie Aquaclean Madras 62.

Jakie jeszcze są zalety mebli tapicerowanych?


Ich potężny wybór – tak jak potężny jest wybór tkanin obiciowych. Na dobrą sprawę, znajdziesz każdy kolor na każde zapotrzebowanie.
Wśród dostępnej oferty mebli Vero, znajdziesz mebel na każde pomieszczenie i każdą potrzebę i dla każdego wystroju.
Poza kolorem tkaniny obiciowej, również kwestia proporcji oraz bryły mebla daje szerokie pole wyboru.
Wreszcie pozostaje kwestia komfortu. Nie ma chyba niczego przyjemniejszego niż przysłowiowe położenie się na miękkiej, przyjemnej i ciepłej tkaninie obiciowej – którą możesz wybierać według upodobania – sztywniejsze, miękkie i sprężyste, fakturowane, gładkie..

Wreszcie największym atutem mebla tapicerowanego jest to, że przy względnie zachowawczym budżecie możesz sobie pozwolić na mebel trwały, łatwy w utrzymaniu, komfortowy a przy tym pasujący do wystroju Twojego domu lub biura! To właśnie meble tapicerowane potrafią zaskakiwać najbardziej. Ukryty schowek, regulowane podłokietniki i zegłowia…Sprawdź jak robi to Vero!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter