Ultra Violet – kolor inspirowany kosmosem.

Nasycone barwy sprawiają, że wnętrze nabiera pełniejszych i bardziej wyrazistych kształtów. Jeden mebel lub kilka dekoracji w żywych kolorach robią coś niesamowitego z wystrojem wnętrza. Zachowując umiar w doborze odważnych elementów stworzymy oryginalne, stylowe, a wręcz intrygujące wnętrze! Do odważnych akcentów z pewnością możemy zaliczyć Ultra Violet, kolor, który został mianowany przez specjalistów z Instytutu w Pantone kolorem roku 2018. Jak wykorzystać iście kosmiczną barwę we wnętrzach?

Fioletowa ściana

Ultra Violet – kolor dla odważnych

Rokrocznie prestiżowa instytucja, jaką jest Instytut Pantone publikuje wzorniki kolorów oraz typuje najmodniejsze kolory na nadchodzący sezon. Spośród niezliczonej ilości odcieni specjaliści wybierają jeden kolor, który ich zdaniem będzie najgorętszym trendem w danym roku. Badacze obserwując zachowania ludzi ich ciekawość świata oraz chęć próbowania coraz to nowych rzeczy, uznali, że odpowiednim kolorem na rok 2018 będzie „ultra violet”. To niezwykły odcień fioletu, w którym zaklęty został kosmos i wszystko co z nim związane.

Istotnie eksperci wskazują na wzrost zainteresowania wśród ludzi tym co pozaziemskie. Coraz częściej mówi się, że już niedługo będziemy mieli możliwość na samodzielną wyprawę w kosmos. Ultra Violet, kolor przywodzący na myśl właśnie kosmos, nawiązuje do naszych pragnień. Najlepiej pasuje do kreatywnych, energicznych i charakternych osobowości. Symbolizuje przełamywanie własnych barier w dążeniu do celu oraz wyższość oryginalności nad tym co nudne i nijakie.

Białe wnętrze

Marzysz o salonie, który przykuje uwagę, zachwyci i zaskoczy?

Przygotowując od podstaw nowe wnętrze najlepiej, jeżeli na samym początku skupisz się na bazie. To wokół niej stworzysz całą aranżację. Aspekty takie jak kolory ścian, podłóg, oświetlenia z pozoru nie wydają się aż tak istotne, chociaż mają duże znaczenie w kontekście tworzenia konkretnej stylistyki we wnętrzu. Wyobraź sobie, że projektujesz właśnie swój salon i już na etapie przygotowań w głowie zrodził Ci się pomysł na wnętrze z odrobiną szaleństwa. W takiej sytuacji postaraj się dobrze przeanalizować projekt, aby odpowiednio zestawić z sobą desenie oraz kolorystykę.

Fioletowa sofa

Ultra Violet najlepiej łączyć z …?

Beże, odcienie szarości oraz biel – te kolory dobrze komponują się z fioletowym wyposażeniem. W aranżacji bardzo ważne są proporcje. Dlatego musisz uważać na to, aby nie zaburzyć równowagi pomiędzy tym co stonowane i stanowi podstawę, a tym co designerskie. Jeżeli zachowasz umiar masz gwarancję na to, że wnętrze nie będzie przypominało pomieszczenia wziętego rodem z filmów science fiction.

Fioletowy fotel

Inne oblicze Twojej sofy do salonu

Czy meble użytkowe w salonie zawsze muszą być utrzymane w neutralnej kolorystyce? Nieprawda, tym wyrazistym modelom mówimy zdecydowane TAK!

Sofa w salonie posiada wiele „naj”. Po pierwsze jest to najważniejszy mebel nie tylko w strefie wypoczynkowej, ale i w całym tym pomieszczeniu. Chcąc wypocząć pragniemy, aby nasza sofa była jak najwygodniejsza. Sofa jak każdy inny mebel ma być także ozdobą, więc miano najpiękniejszej również powinno należeć do niej. Idąc tym tropem możemy postawić na efektowny model kolorze kosmicznego fioletu. Gdy udekorujemy salon takim wyjątkowym okazem z pewnością otoczenie stanie się żywsze, a my bardziej pobudzeni. Sofę możemy zaliczyć do grupy dużych mebli, stąd jeden model może zaspokoić nasze potrzeby związane z kosmiczną stylizacją wnętrza. Chcąc, aby mebel nie wyglądał na „przypadkowy” dobierz do niego kilka drobiazgów w podobnym kolorze, mogą to być np. wazon, kwiaty czy poduszki.

Twój salon nie jest zbyt duży? Postaw na nieco mniejszy mebel. Efektowny pikowany fotel bądź krzesło w stylu prowansalskim stworzą zgrany duet z purpurą. Idealnym dopełnieniem takiego wyposażenia mogą figurki bądź tekstylia w zbliżonej tonacji.

Fioletowa ściana w jasnym wnętrzu

Ściany nie z tej ziemi

Galaktyczne motywy, które wkraczają na salony, nadają oryginalności oraz pierwiastka tajemnicy. Tapety obrazujące kosmiczne przestworza doskonale komponują się ze stylistyką minimalistyczną. Intensywny kolor ścian jest wówczas wyeksponowany, a jednocześnie nie przyćmiewa całej reszty. Aby jeszcze bardziej zaakcentować we wnętrzu motyw kosmiczny zadbaj o kilka detali nawiązujących do pozaziemskich klimatów. Możesz zdecydować się na wyjątkowe oświetlenie, które odpowiednio podświetli Twoją ścianę. Lampki punktowe imitujące gwiazdy również dobrze wpiszą się w kosmiczne klimaty.

Ramka

Kosmos jak z obrazka

Chcesz wprowadzić do swojego wnętrza modny kolor fioletu, ale nie jesteś do końca pewien czy to dobry pomysł? Jest na to kilka prostych rozwiązań, dzięki nim sprawdzisz czy takie klimaty w ogóle Ci odpowiadają. Jednym z nich jest zakup ramek w kosmicznym kolorze. Gdy już upolujesz ciekawe egzemplarze przejrzyj Internet a następnie wydrukuj wybrane przez siebie obrazki. Te umieść w ramce i gotowe! Jeżeli w swoich zasobach masz jakieś ramki w innych kolorach to jak najbardziej możesz je wykorzystać. Rozejrzyj się za obrazkami w kolorze Ultra Violetu i umieść je w neutralnej np. szarej czy czarnej ramce. W ten sposób wykorzystasz coś co już masz, a jednocześnie niskim kosztem zmienisz nastrój w swoim salonie.

W przypadku, gdy od dłuższego czasu nosisz się z zamiarem wprowadzenia zmian w salonie, ale nie masz pomysłu na to jakby to miało wyglądać skorzystaj z kosmicznych inspiracji. Wprowadź trochę fioletu do salonu, który sprawi, że wnętrze zaprezentuje się po prostu nieziemsko!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter