W zgodzie z naturą, czyli kwiaty do salonu.

Nieważne, jaki styl aranżacji wybierzesz. Czy to zmieszany eklektyzm, styl modernistyczny, styl industrialny, minimalistyczny czy skandynawski. Aktualnie, każdy z nich powinien być przyozdobiony naturalnym akcentem, jakim są rośliny. Jest to na pewno jeden z najmodniejszych akcentów w naszym mieszkaniu i prócz tego, rośliny oczyszczają powietrze, pomagając nam w oddychaniu. Więc, na jakich aspektach warto się skupić?

Mężczyzna siedzący w salonie

Funkcja dekoracyjna

Zaleta, która na pewno jest dla nas najważniejsza – jest funkcja dekoracyjna. Pragniemy dobrać rośliny do domu w sposób taki, aby pasowały do naszego wnętrza i pięknie się z nim komponowały. Mogą to być duże rośliny, stojące przy wejściu w przepięknej donicy albo niewielkie kwiatki doniczkowe ozdabiające nasze stoły i parapety. Możemy wybrać stojące, lub wiszące. Wybór jest naprawdę duży.

Biurko

Duże rośliny doniczkowe

Masz duże wnętrze i wolałbyś skierować się ku roślin pokaźnych rozmiarów? Tak, aby każdy, kto wchodzi widział, jakie są piękne? Oto przykłady roślin doniczkowych, które maga osiągnąć duże rozmiary w krótkim czasie!

Dracena, która lubi rozproszone światło, wilgotne podłoże i temperaturę pomiędzy 18 i 20 stopni. Niektóre gatunki Draceny mogą osiągnąć nawet 2m wysokości. Jest to roślina zielona, która na pewno sprawdzi się jako ozdoba do salonu.

Rośliny doniczkowe w salonie

Drugą rośliną jest Szeflera drzewkowata ma krzaczasty i wzniesiony pokrój i nie trzeba jej często podlewać. Takie drzewka mogą dosięgnąć nawet do 3,5m wysokości!

Figowiec, znany jako Fikus ma wiele popularnych odmian. Figowiec tępy sięga 50 cm wysokości, ma pokrój wzniesiony i drzewiasty. A z kolei Figowiec Benjamina ma pokrój krzaczasty i potrafi urosnąć aż do 2,5m wysokości!

Małe rośliny doniczkowe

Dla małych wnętrz? Tutaj też jest w czym wybierać! Od kwiatów kolorowych, po zielone. Ale są też takie, które mogą mieć w domu osoby, która nie ma ręki do opieki nad roślinami. Jest wiele takich kwiatów, które nie wymagają większej pielęgnacji.

Pierwsze z nich to oczywiście kaktusy. Komponują się idealnie w małym wnętrzu i wytrzymają z nami wiele lat. Kaktusów nie trzeba podlewać częściej niż raz w tygodniu o zbalansowanej ilości wody.

Kaktusy

Kolejna, to Aspidistria Wyniosła. Jest odporna na zbyt suche lub zbyt wilgotne powietrze oraz wahania temperatury. Można ja także postawić w ciemnym, mało nasłonecznionym miejscu a latem pielęgnować nawozami dla roślin doniczkowych i przecierać liście mokrą szmatką, aby zetrzeć kurz.

Pilea peperomiowata, należąca do grupy sukulentów. Jest mała i idealnie wpasuje się do każdego wnętrza – zwłaszcza w aranżacji Skandynawskiej. Pilea zniesie chwilowe przesuszenie podłoża, w razie gdyby ktoś o niej zapomniał.

Rośliny wiszące

Paproć złocista to kwiat, który idealnie komponuje się w wiszących donicach. Ma błyszczące i powcinane liści na cienkich ogonkach. Osiąga piękne barwy od zielonej aż do niebieskozielonej.

Oświetlenie

Inną rośliną, która nadaje się idealnie do wiszących donic jest Lampion Chiński, wymaga sporej ilości światła i temperatury około 15 stopni. Jest niezwykle trwała i odporna. Ma mięsiste i gładkie liście, które sięgają kolorów purpury, zieleni i szarego.

Elegancki wygląd maja rośliny Kodonate. Ma cienkie łodygi, opadające jak pędy drutu w kaskadzie wdzięku. Jest to roślina o ciemno-zielonej barwie. Kwitnie od czerwca do września. Roślina lubi jasna przestrzeń w temperaturze pomiędzy 18 i 23 stopnie, o dużej wilgotności podłoża.

Zainteresował Cię temat ozdabiania salonu przy pomocy roślin? Dowiedz się jak możesz zaaranżować okno w kilku odsłonach!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter