Abc sypialni cz.I.

Sypialnia – miejsce Twojej regeneracji. To właśnie w niej spędzasz na przestrzeni doby najwięcej czasu, który jest kluczowy dla Twojego zdrowia. Jak zadbać o maksymalny komfort i aspekt wypoczynkowy sypialni? Dziś w naszym blogu – kilka wskazówek na dobry początek!

Styl

Każdy ma przecież własny gust i oczekiwania czy też upodobania.

Musisz wiedzieć, że każdy styl przynosi ze sobą pewne ograniczenia. –Stawiasz na klasyczne aranżacje i preferujesz jednak stylowe, klasyczne meble, którym najczęściej nie brak ornamentyki?

Musisz liczyć się z dosyć przewidywalnym wyzwaniem – najpewniej przyjdzie Ci się mierzyć z kwestią utrzymania mebli, które wykonane z drewna (nierzadko litego) zapewniają Ci trud utrzymania ale i kosztują dodatkową przestrzeń. Klasyczne wnętrza potrafią być pełne charakteru i ponadczasowego klimatu – jednak decydując się na taki wystrój przeanalizuj przestrzeń, którą przyjdzie Ci rozdysponować na potrzeby własnego komfortu. Im jej więcej – tym większe uzyskujesz pole do popisu!

Sypialnia duża

 – Prawdziwy ocean możliwości! Aranżacja jej będzie prawdziwą przygodą! Twoje wyzwanie – jak w każdej sypialni to okna lub ich brak. Przy dobrym pomyśle, wprowadzisz mnóstwo światła do swojej sypialni. Czy jest coś przyjemniejszego niż pierwsze promyki słońca łagodnie budzące Cię z snu w asyście aromatycznej kawy?

Twoja duża sypialnia okaże się bardziej wyrozumiała dla wprowadzania większej ilości elementów i wzorzystych dekoracji.

Nikt nie zabrania Ci wprowadzić do swojej sypialni grama kreatywnego szaleństwa!

Możesz – nie musisz decydować się na minimalizm!

Duża sypialnia jest wyzwaniem – bo daje większe możliwości. Co jednak gdy powierzchni brak?

Sypialnia mała

W małej sypialni czekają Cię poszukiwania najlepszych rozwiązań. To właśnie w takim wnętrzu wykażesz się największą kreatywnością w walce o swój komfort! Musisz zadbać o światło oraz zawalczyć o optyczne podwyższenie i wydłużenie pomieszczenia. Najlepszą opcją jest minimalizm wystroju oraz mebli – oszczędność form oraz dla wzorzystych wykończeń oraz dekoracji.

Pamiętaj – każda nie do końca przemyślana zasłona, dywan, wykładzina lub dodatkowy obraz na ścianie może optycznie odjąć Ci przestrzeni – czyniąc sypialnię zanadto przytulną, krępą a nawet przytłaczającą.

Kolor sypialni

Jak i w każdym wnętrzu – kolory zdziałają cuda. Nie tylko wpłyną na ogólny odbiór klimatu ale są w stanie również pomóc wywalczyć to o co ciężko nawet na etapie doboru mebli – które nawet najbardziej przemyślane zajmują miejsce. Masz małą sypialnię? Decyduj się na chłodniejsze kolory – a może biel? Wprowadź jasność, zadbaj o to by okna stały otworem dla światła w Twojej sypialni! Ciepłe kolory zalecamy jako pomysł dla większych wnętrz – decydując się na nie wprowadzisz więcej ciepła ale ma ono tendencję do kurczenia pomieszczenia.

Mebel dla sypialni dużej, mebel dla sypialni małej!

Kiedy przychodzi Ci myśleć o dużej sypialni – możesz cieszyć się sporą swobodą w wyborze mebli. W ostateczności myślisz o kompromisach. W przypadku mniejszej sypialni stoisz przed dylematem – nie wprowadzisz z pewnością wszystkich wymarzonych mebli. Rozwiązanie? Pomyśl o meblach multifunkcjonalnych – meblach 2 w 1. W poszukiwaniu inspiracji dla sypialni dużej i sypialni małej zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą Vero – znajdziesz w niej wszystko to co potrzebne do pozyskania maksimum komfortu dla najważniejszego pomieszczenia w domu!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter