O firmie Vero

Marka Vero powstała niemal 20 lat temu w Dobrodzieniu (Śląsk Opolski) – w regionie słynącym z produkcji mebli wypoczynkowych, a wcześniej zwłaszcza drewnianych.

To właśnie stolarskie tradycje sprawiły, że pierwsze modele mebli wypoczynkowych sygnowane marką Vero –
Perła i Ambra – osadzone były na drewnianych stelażach: widocznych, starannie wypracowanych, dekoracyjnych.

Nazwa marki od początku stanowiła zobowiązanie jej założycieli. Vero znaczy prawdziwy – dlatego prawdziwe są tu i materiały (np. naturalna skóra licowa), i przede wszystkim rzemiosło.

Do dziś produkcja mebli Vero niezmiennie odbywa się w regionie Śląska Opolskiego – w fabryce, w której meble na zamówienie tworzone są od niemal 50 lat.

W 2002 roku powstał pierwszy salon firmowy mebli Vero – w Dobrodzieniu, przy ul. Lublinieckiej. Dziś marka dostępna jest w ponad 100 salonach sprzedaży w całej Polsce.

W 2020 roku otwarty został najnowszy – i jednocześnie największy (niemal 700 m² powierzchni) – salon firmowy Vero, zlokalizowany przy ul. Roździeńskiego 201 w Katowicach.

Ale Vero rozwija się nie tylko w Polsce – odnosi sukcesy także za granicą. Pierwszy mebel trafił na eksport (a dokładnie: na Litwę) niemal 15 lat temu.

Od 2006 roku marka regularnie prezentuje swoje nowości na międzynarodowych targach wnętrzarskich, budząc zainteresowanie zagranicznych kontrahentów. To dlatego dziś meble Vero dostępne są w ponad 40 krajach całego świata!

W następnych latach marka Vero koncentruje się na doskonaleniu i rozwoju wzornictwa – przy zachowaniu najwyższych standardów rzemiosła.

W 2010 roku do zespołu projektowego dołącza włoska designerka – Concetta Lauriero. Przez 6 miesięcy (tyle zazwyczaj trwa praca nad opracowaniem nowego wzoru mebla) projektuje swój pierwszy model dla marki Vero – Mirto: mebel łączący prawdziwy włoski design z solidnym lokalnym rzemiosłem.

Dziś Concetta Lauriero jest stałym członkiem zespołu projektowego Vero. Zna markę i firmę doskonale.

Concetta oddaje swoje projekty tylko w dobre ręce, dlatego kluczowy dla współpracy był fakt, że sam proces produkcji mebli Vero przebiega w Polsce, w polskiej fabryce o wieloletniej historii i z udziałem polskich pracowników, biegłych w swoim fachu.

Stąd też nowe hasło marki: MAESTRIA di SOFÀ – bo aby uzyskać harmonię i równowagę formy i funkcji, urody i wygody – niezbędny jest z jednej strony artyzm, a z drugiej konieczna biegłość rzemiosła.

Marka Vero dostosowuje się do potrzeb i oczekiwań Klientów.

Vero to meble na zamówienie – tu Klient decyduje o ich ostatecznym wyglądzie i formie. Naturalna, wysokogatunkowa skóra licowa o pięknej, wyraźnie widocznej fakturze – lub bogata gama tkanin w pełnej palecie barw. Meble Vero mają nowoczesną budowę modułową. Funkcjonalne kanapy dwu-, trzy- i wielo-osobowe powstają tu przez odpowiednie zestawienie modułów – w zależności od potrzeb i rozkładu wnętrza czy też gustów i upodobań jego mieszkańców.

Bo Concetta Lauriero wierzy, że to, co w jej projektach jest najważniejsze, to zachwyt i uznanie Klientów.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter