Fotele do salonu – najlepsze meble wypoczynkowe.

Z pewnością każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że salon można uznać za pomieszczenie będące bijącym sercem każdego domu i mieszkania. To tutaj wypoczywamy po ciężkim dniu w pracy, za towarzyszkę wieczoru mając ulubioną książkę lub film. Tutaj także wspólnie przeżywamy miłe chwile, spędzając czas z przyjaciółmi i rodziną. Ze względu na to jak istotny jest dla nas funkcjonalny salon, bardzo ważne jest odpowiednie dobranie mebli wypoczynkowych.

W dzisiejszym artykule przybliżymy nieco temat różnorodności dostępnych foteli oraz zestawów mebli do salonu. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem! 

Jakie meble do salonu wybrać? Zestaw wypoczynkowy do salonu

Wygląd i charakter danego salonu w pełni zależy od naszych preferencji. Dzięki małym dodatkom i ozdobom jesteśmy w stanie wypełnić przestrzeń tak, by jej duch w pełni oddawał naszą estetykę. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale meble wypoczynkowe także mają ogromny wpływ na ostateczny wygląd naszego salonu. Wybierając odpowiednie modele narożników, sof czy foteli, powinniśmy zatem zwracać uwagę nie tylko na wygodę i praktyczność ich zastosowania, ale także wygląd, styl i kolor, który powinien zostać dopasowany do przestrzeni. Kolejnym ważnym elementem wpływającym na ostateczny  charakter salonu jest także dopasowanie danych mebli do siebie. Na zestaw wypoczynkowy do salonu składa się zazwyczaj kilka elementów, na przykład: fotel, narożnik, sofa. W takim przypadku najlepiej jest kupić cały zestaw jednocześnie u jednego producenta, dzięki czemu zyskamy harmonijny wystrój, który stworzy spójną i estetyczną całość.

Wygodne fotele do salonu

Fotel jest wyjątkowym meblem, który niezależnie od tego, czy jest częścią większego zestawu, czy też jest samodzielnym elementem wystroju, zawsze wygląda dobrze. Postawiony przy regale z książkami w połączeniu z dobrze dobraną lampką może stworzyć przytulny i wygodny kącik czytelniczy będący azylem dla wszystkich moli książkowych. Postawiony w towarzystwie stolika kawowego, telewizora oraz narożnika lub kanapy idealnie sprawdzi się w roli klasycznego mebla wypoczynkowego. Fotel z funkcją relax pozwoli na rozłożenie wysuwających się elementów, które z klasycznego mebla stworzą centrum relaksu dla każdego amatora długich seansów filmowych i nie tylko. 

Fotel skórzany czy wykonany w tkaninie?

Zarówno skóra naturalna, jak i meble tapicerowane tkaniną mają swoje wady i zalety. Dobór odpowiedniego fotela jest w pełni uzależniony od naszych potrzeb i preferencji. Aby ułatwić nieco decyzję zakupową, postaramy się pokrótce scharakteryzować oba rodzaje materiałów. 

Fotel skórzany 

Do największych atutów mebli skórzanych należy ich wytrzymałość oraz bardzo elegancki wygląd przywodzący na myśl ekskluzywne wnętrza. Naturalna skóra jest bezpieczna dla alergików, ponieważ pozwala na łatwe czyszczenie. Małe zabrudzenia, oraz zbierający się na meblach kurz w łatwy sposób usuniemy szmatką mikrofibry. Do minusów mebli skórzanych poza dużo większą ceną zaliczamy np. konieczność konserwacji, która pomoże utrzymać skórę w dobrej kondycji na dłużej. Fotel skórzany może być świetnym wyborem do przestrzeni utrzymanych w stylu vintage.

Fotel tapicerowany tkaniną 

Meble tapicerowane tkaniną są oczywiście dużo bardziej przyjazne naszemu portfelowi, co jednak nie oznacza, że jest to jednoznacznie lepszy wybór. Fotele dostępne są w wielu kolorach i stylach, zatem wybór jest dużo większy w porównaniu z wersjami skórzanymi. Przyjemny w dotyku materiał dobrze “oddycha”, i nie wywołuje charakterystycznego dla skóry uczucia chłodu przy pierwszym kontakcie. Do minusów zaliczamy dużo większy problem z ewentualnym doczyszczeniem zabrudzeń oraz mniejszą wytrzymałość. 

Mamy nadzieję, że nasze krótkie zestawienie ułatwi nieco podjęcie decyzji dotyczącej zakupu idealnego fotela, który pozwoli na wygodny wypoczynek w domowym zaciszu.

Więcej o meblach wypoczynkowych i urządzaniu funkcjonalnego salonu przeczytasz tutaj:

Relaks w domowym zaciszu

Mebel dla wszystkich 

Jak czyścić meble ze skóry?

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter