Abc sypialni cz.II.

Rozmawiamy o sypialni. Pora opowiedzieć coś o jej sercu – łóżku, które pozwala Ci nabrać sił i odpowiednio wypocząć przed trudami kolejnej doby!

Na co zwrócić uwagę?

Szukasz łóżka dla siebie czy Waszej pary? W przypadku drugiej opcji – musisz przyjrzeć się konstrukcji. Rzecz oczywiście w trwałości i komforcie obydwu osób o być może różnych oczekiwaniach! Większe łóżko może zapewnić dodatkowe funkcje, które nie zawsze są standardem. Liczy się również wykończenie – zwróć uwagę na użyte materiały, ich parametry a wreszcie sposób przeszycia.

Jeśli łóżko dysponuje opcją otwierania oskrzyni – przyjrzyj się mechanizmowi, jeśli nie zadbasz o wybór łóżka z przemyślanym i solidnym mechanizmem, może okazać się, że z jednej strony łóżko zapewnia Ci dobry wypoczynek – z drugiej strony zmusza Cię do niepotrzebnego wysiłku lub dodatkowej konserwacji i doglądania mechanizmów.

Bryła

Rzecz podstawowa. To również kwestia pragmatyczna i ergonomiczna. Przemyślany design to taki, który przewiduje bryłę mebla konieczną dla komfortowego użytkowania. Czy jesteś skłonna/zdecydować się na łóżko o zmyślnej konstrukcji, która odbiera Ci wygodę swobodnego przemieszczania się w sypialni przez toporność konstrukcji?

Bywa jednak, że bryła uwarunkowana jest w dużej mierze stylem – decydując się na meble klasyczne – które cieszą oko, decydujesz się najczęściej nie tylko na duży rozmiar (ewentualne ornamenty masywne elementy dekoracyjne lub lite drewno). Możliwe, że przyjdzie Ci pójść na kompromis – efektowne, masywne łóżko wyprze obszar, który przewidywałaś/eś przeznaczyć na dodatkową szafkę nocną!

Prawda jest taka – musisz kierować się subiektywnym odczuciem. Najlepiej zrealizowana bryła łóżka to taka która zapewni komfort użytkownikom a ponadto to przede wszystkim:  

1.design uzupełniony dodatkowymi funkcjami/korzyściami (nie kosztem miejsca)

  1. nie waży dużo jak na swój rozmiar (sprytne zastosowanie użytych materiałów)
  2. daje duże możliwości aranżacyjne – np., uniwersalna, minimalistyczna bryła łóżka
  3. Umożliwia prosty i bezwysiłkowy sposób korzystania z dodatkowych funkcji (np. wbudowania skrzynia na pościel!)

Wykończenie

Wykończenie to coś więcej niż piękno.

Szukasz mebla na lata? Upewnij się czy łóżko za którym się rozglądasz jest tapicerowane tkaniną wytrzymałą na wycieranie oraz w jakim stopniu jest przygotowane na rozlane ciecze, napoje. Kto nie lubi kawy do łóżka o poranku?

Narożnik 2 w 1!

A co jeśli Twoją sypialnią jest…właśnie salon?

Na to również znajdziesz proste rozwiązanie! Jest nim narożnik z funkcją spania! Taki mebel jest bardzo uniwersalny – najczęściej wyposażony w dodatkowe funkcje z opcjami personalizacji służyć Ci będzie komfortem również nocą, kiedy powieki staną się cięższe! Zwróć jednak uwagę na mechanizm otwierania – komfort użytkowania przede wszystkim!

Łóżko dla każdej sypialni!

W naszej ofercie odnajdziesz rozwiązania, które sprawdzą się w każdej sypialni – tej dużej ale i tej nieco przytulniejszej. Za sprawą wzorowych konstrukcji i znajdziesz wyłącznie meble, które zapewnią Ci satysfakcję na długie lata!

Odkryj zalety stelażu z listwami sprężynującymi! Zaufaj intuicji – postaw na bezwysiłkowe rozkładanie i utrzymanie mebli, którzy wprowadzą Cię w nową jakość codzienności!

To nie wszystko! Odkryj ich multi-funkcjonalność, wykorzystaj atut w postaci ukrytych schowków. Ciesz się wzorową estetyką dzięki materiałom wykończeniowym opornym na wycieranie i zaplamienia! Nie zwlekaj dłużej, zaproś do siebie maksymalny komfort dzięki.

Narożnik Ortensia w pomarańczowej tkaninie ze schowkiem.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter