Garderoba – pomysłowe rozwiązania.

Zmagasz się z ciągłym nieładem w swojej garderobie? Pewnie jak większość z nas. Latające koszulki, które nigdy nie pasują do spodni albo marynarki, które ciągle się gniotą. Radzimy, jak nie pozwolić, aby chaos przejął kontrolę.

Kobieta przed garderobą

Od czego zacząć przy sortowaniu naszej garderoby?

Wyrzuć niepotrzebne. Zastanów się, co nosisz a czego nie. Co jest już tak znoszone, że nadaje się jedynie do kosza? Buty, które od dwóch lat dajesz do szewca. To wszystko powinno zniknąć. Stwórz karton i powyrzucaj lub oddaj to, co nie ma prawa bytu w garderobie.

Jak posegregować garderobę?

Garderoba

Kolorystyka. Poukładanie swoich ubrań kolorystycznie na pewno ułatwi sprawę. Czerwone z czerwonymi. Czarne z czarnymi i białe z białymi. Wtedy szukanie swojej ulubionej koszulki będzie o niebo łatwiejsze.

Sezon. Letni czy zimowy? Zimą na pewno nie ubierzesz zwiewnej sukienki a latem ciężkiego swetra. Chwyć worek próżniowy i pochowaj wszystkie zbędne ubrania do niego. Takie worki oszczędzają nam miejsca w szafie i chronią ubrania przed niepotrzebnym niszczeniem.

Wieszaki w garderobie

Okazja. Posortuj ubrania względem – ubioru codziennego, sportowego, do pracy czy uroczyste wyjścia. Do pracy nie ubierzesz się tak, jak na siłownię i odwrotnie. Ułóż w szufladzie ubrania sportowe a ubiory do pracy – powieś. Marynarki gniotą się, więc nie warto, żeby leżały poskładane w szafie. Powieś je i skomponuj z koszulami. Wtedy tylko chwytasz wieszak i masz gotowy outfit.

Pomysły i DIY

Są specjalne produkty, które można kupić a są też takie, które można zrobić. W zależności od naszych preferencji, wybierzemy to, co nam najbardziej odpowiada.

Wieszaki. Warto na nich powiesić ubrania, które łatwo gniotą się. Są to koszule, marynarki, paszcze, garnitury czy garsonki oraz sukienki.

Funkcjonalna garderoba - wieszaki

Pudełka i koszyczki. Posegreguj tam bieliznę, paski, krawaty, czapki, dodatki. W ten sposób oszczędzisz wyrzucania całej szafy w poszukiwaniu ulubionego paska. Można je także zrobić z kartonów po butach. W Internecie jest nieskończona ilość pomysłów DIY, które pomogą każdemu w wykonaniu lub podjęcia decyzji, czy wolą pójść do sklepu i zakupić parę pudełek czy ich preferencją będzie zrobić coś samemu.

Rozdzielacze do szuflady. W nie też warto zainwestować. Zajmują mniej miejsca niż pudełka czy koszyczki a również ułatwią nam utrzymanie porządku. Podobnie, jak pudełka można je zrobić sposobem DIY z kartonu. Dużo zabawy gwarantowane.

Jeśli zainteresował was temat generalnych porządków, to zachęcamy do zapoznania się z artykułem Jak zabrać się za wiosenne porządki? Z pewnością uprości on każde większe sprzątanie całego domu!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter