Jak umeblować pokój dla gości? Aranżacje pokoju gościnnego.

Posiadanie w domu dodatkowego pokoju jest często powodem, dla którego decydujemy się go zagospodarować na miejsce dla naszych gości. Taka przestrzeń pozwala osobie, którą przyjmujemy na poczucie większej swobody we własnym, specjalnie przygotowanym miejscu. Jeśli poszukujesz inspiracji na umeblowanie pokoju gościnnego – jesteś w idealnym miejscu. W dzisiejszym artykule postaramy się doradzić, w jaki sposób połączyć domową przytulność z hotelową użytkowością w pokoju dla gości. Zapraszamy do lektury!

Pokój dla gości w domu

Pokój dla gości w naszym domu znacznie różni się od pokoju hotelowego, czy też apartamentu na wynajem. Najważniejsze jest chyba to, że nasz gość najczęściej jest bliską nam osobą, przyjacielem lub rodziną, zatem przyjeżdża spędzać czas wspólnie z nami. Pokój, w którym przebywa nie musi zatem spełniać wielu ról, wystarczy, że będzie po prostu wygodnym miejscem na sen i odpoczynek oraz umożliwi przechowywanie rzeczy i bagaży. Aranżacja pokoju dla gości w pełni zależy od naszych potrzeb oraz upodobań, ważne jest jednak to, by utrzymać przestrzeń we w miarę minimalistycznym stylu, tak aby potencjalny gość mógł czuć się w swoim tymczasowym domu jak najbardziej swobodnie. Stefa gościnna powinna zatem zostać umeblowana w przemyślany sposób, tak by nawet w małej przestrzeni można było wygodnie wypoczywać i przechowywać swoje rzeczy.

Meble do małego pokoju – pokój dla gości

Nie da się ukryć, że na pokój dla gości najczęściej przeznaczamy jeden z najmniejszych przestrzeni w domu. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ostatecznie jest to miejsce, którego na co dzień nie używamy. Niewielki metraż nie powinien być jednak żadną przeszkodą do tego, by pokój dla gości umeblować w pomysłowy, a co najważniejsze praktyczny sposób. By zachować maksymalnie wiele użytkowości, najlepiej stawiać na meble wielofunkcyjne. Do niewielkiego pomieszczenia świetnie nada się na przykład mały narożnik z funkcją spania. Kanapa dzięki pomysłowej konstrukcji oraz kształtowi litery L, idealnie wypełni przestrzeń rogu pokoju, pozostawiając więcej miejsca na inne elementy wyposażenia. Dzięki prostemu w obsłudze mechanizmowi mały narożnik w kilka sekund zamieni się w wygodne łóżko nawet dla dwóch osób. 

Pokój dla gości inspiracje

Niezależnie od tego czy pokój, który zamierzasz przeznaczyć dla gości należy do pomieszczeń większych, czy mniejszych piękna aranżacja jest kluczem do estetycznego wyglądu. Wystrój pokoju najczęściej budują duże meble takie jak sofy i kanapy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ich potencjał i zdecydować się na niecodzienne kolory i faktury. Żółta kanapa z brązowymi dodatkami pięknie rozświetli pomieszczenie, zielona natomiast może świetnie kontrastować z jasnymi ścianami. Aranżacja przestrzeni to świetna zabawa, która po zobaczeniu wyników daje ogromną satysfakcję. Jeśli natomiast nie jesteście pewni swoich umiejętności projektanta wnętrz, a zależy wam na jak najlepszy m wyglądzie pokoju, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, który z pewnością zaskoczy was kilkoma pomysłami i rozwiązaniami. 

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter