Kino domowe w salonie – aranżacja z pomysłem.

W ostatnim wpisie poruszyliśmy zagadnienie aranżacji otwartych przestrzeni – rozmawialiśmy o sposobach wyznaczania stref w mieszkaniach w przypadku salonu oraz kuchni. Dziś zajmiemy się innym zagadnieniem. Naszą uwagę skupimy na aranżacji zacisznego kąta dla kina domowego!

popcorn

Porozmawiajmy o kinie.

Co stanowi o jego klimacie, którego namiastkę pragniemy wprowadzić do naszego salonu?
Cóż – to z pewności wysoka jakość wyświetlanego obrazu filmu oraz niebywała przestrzenność oraz głębia dźwięku. Co ponadto? Z pewnością to gra świateł, której narrację prowadzi się czasem w bardzo subtelny sposób – to co jednak najłatwiej dostrzegalne to zmiana ich natężenia na minuty przed seansem. To właśnie one wprowadzają prawdziwie kinowy nastrój. Podobnie podczas seansu – światło nie ogranicza się do zaledwie wyznaczania drogi między rzędami i schodami.
Światło w sali kinowej tworzy klimat od chwili gdy wkraczasz na salę – jednak na dobrą sprawę całe kino jest pełne świateł, które tworzy pełnię klimatu „kinowego”.
Co jeszcze poza obrazem, dźwiękiem i światłem? Cóż – komfort oglądającego. Czasem to fotele a czasem 2 osobowe sofy ale i zdarzają się inne rozwiązania.

Twoje kino domowe lepsze niż kino?

Kino to wspaniała rozrywka. Z oczywistych powodów ciężko jest zapewnić sobie doznania jakie zapewniają ekrany kinowe i potężny zestaw udźwiękawiający sale kin. Jednak i kina mają pewne wady, tj. ograniczenia i kompromisy, które musisz ponosić jako ich bywalec.
Komu nie zdarzyła się sytuacja w kinie, która w zdecydowany sposób odbierała radość. Mowa oczywiście o tej sytuacji w której osoba siadająca przed Tobą zasłaniała Ci znaczną część obrazu lub siedzący obok zdecydował się posilić sycącym obiadem – zapewniając Ci dodatkowe doznania zapachowe oraz słuchowe. Najpewniej przytrafiło Ci się miejsce siedzące, które niespecjalnie było Ci komfortowe znacznie utrudniając wygodne cieszenie się filmem np. zabrakło miejsca dla nóg lub ich wyciągnięcia.

Wniosek? Może i nie zapewnisz sobie tak doskonałego obrazu i dźwięku jak te jakości określanej jako „kinowej” jednak organizując sobie kino domowe – zorganizujesz to dokładnie w taki sposób, który zapewni Ci maksymalny komfort!

Para na kanapie

Miejsce na kino domowe

Masz już miejsce? Twój salon jest typu „otwartego”, łączy się z kuchnią lub drugim, mniejszym segmentem salonu? Doskonale. Z poprzedniego wpisu dowiesz się więcej, jakimi środkami w prosty sposób odmienisz wnętrze. Czas jednak myśl rozwinąć!

Salon jest miejscem w którym na ogół rozgrywa się całe domowe życie – spędzacie w nim czas razem rozmawiając i oddając się rozrywce właśnie takiej jak wspólne oglądanie filmów.
Naturalnym wyborem wydaje się więc mebel, który umożliwi nie tylko wspólne wypoczywanie ale i dzielenie przestrzeni na regiony – np. region dekoracyjny, region w którym umieszczacie fotografie rodzinne – znajdzie się najpewniej również miejsce z witryną, domowymi precjozami lub książkami.

To jednak w centrum najpewniej zorganizujesz miejsce w na kino domowe. Jest to naturalny wybór – monitor lub telewizor zajmie miejsce w centrum na ścianie głównej, nie bez znaczenia jest również zestaw nagłośnieniowy. Musisz wziąć poprawkę na akustykę pomieszczenia – nie musisz jednak być melomanem, nie martw się. Liczy się to aby do ekranu i głośników był dobry dostęp z każdej strony, podobnie jak i mebla na którym spędzicie seans filmowy.

Co dalej? Masz do wyboru – zestaw rodzinny mebli np. sofa oraz fotele. Jest to dobre rozwiązanie – jednak nie idealne, zapewnisz jednak każdemu wygodę a zasiadającym na fotelach umożliwiasz dodatkową opcję ustawiania się wobec ekranu.

Inna opcja? Narożnik. Pamiętaj jednak, że narożnik narożnikowi nie równy! Niektóre z nich bowiem zapewniają komfort ale w dosyć okrojony sposób – nie każdy również wygląda na tyle dobrze by umiejscowić go inaczej niż w narożniku salonu. Zwróć uwagę na wygląd i estetykę mebla z każdej strony – sprawdź w jakie dodatkowe funkcje wyposażony jest mebel.

Co powiesz na narożnik modułowy? Takie rozwiązanie poza oczywistymi zaletami narożnikowego mebla umożliwi Ci dodatkową opcję personalizacji  – dzięki modułom, Twój narożnik możesz układać według uznania, tworząc dosyć ciekawe możliwości a wraz z nimi dodatkowe opcje podziału salonu na strefy – jeśli pokusisz się na kreatywniejsze rozwiązania.

Co jednak ze światłem? Zwróć uwagę na dostępne zestawy kina domowego – jeśli Twój wymarzony zestaw nie jest wyposażony w oświetlenie, nic nie stoi na przeszkodzie abyś wyposażył swoją ściankę w światło według własnego uznania. Pozwól by klimatyczne światło oświetlało miejsce, które szykujecie dla Waszego seansu na kilka minut przed zajęciem miejsc – dokładnie jak w kinie! Zadbaj o ewentualne opcje stopniowania natężenia światła.


Dla wymagających


Porozmawiajmy jednak o rozwiązaniach, które zapewnią Ci najszersze opcje aranżacji wnętrza i personalizacji komfortu.

W ofercie Vero odnajdziesz najlepsze rozwiązanie dla mebla idealnie sprostającego oczekiwaniom wymagającego kinomana – zapewniając mu jednak coś znacznie więcej, uzupełniając jego salon o wcześniej nie znane mu wygody!
Myślisz o narożniku? Doskonale – nasze meble wyglądają doskonale z każdej strony. Wyposażone w hydrofobowe tkaniny lub warstwy ochronne zapewniające prostotę utrzymania i wytrzymałość. Takie meble są nie tylko estetycznie najwyższej klasy (ustawisz je nawet w centrum salonu!), ale zapewnią Ci dodatkowe możliwości takie jak funkcja spania, którą wykorzystasz nie tylko podczas przyjmowania gości ale i wtedy gdy zapragniesz położyć się podczas nocnego maratonu filmowego (żadne kino Ci tego nie zapewni!).
Wykorzystasz również zalety ukrytego pojemnika na pościel – teraz wszystkie koce i poduszki będziesz mieć pod ręką!
Docenisz funkcję pod postacią minibarku – teraz podczas filmu, ulubione napoje masz pod ręką! Wykorzystasz opcje personalizacji – uregulujesz według upodobania zagłówki i podłokietniki – komfort jest bowiem dla każdego, bez znaczenia na wzrost!
Odprężysz się na szezlongu, będącym integralną częścią narożnika.

Myślisz o meblach modułowych? Przekonaj się, że i one Cię zaskoczą kiedy przekonasz się, że dodatkowe udogodnienia towarzyszą i tym meblom!
Wreszcie przekonaj się o niesłychanym komforcie jaki mogą Ci zapewnić meble z funkcją relaks!
Przekonaj się już dziś jak proste jest aranżowanie wnętrza na potrzeby kina domowego dzięki ofercie mebli Vero . Sprawdź teraz!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter