Komfort w sypialni.

Łóżko, mebel dzięki któremu się regenerujesz. Myślisz o zapewnieniu sobie komfortu? – właśnie od sypialni powinnaś/powinieneś pomyśleć w pierwszej kolejności.
Jakie łóżko wybrać? Jakie zapewni zdrowy, regenerujący wypoczynek – a wreszcie jakie najlepiej sprawdzi się w Twojej sypialni przez długie lata? Zapraszamy do lektury.

Łóżko z oferty Vero

Jakie łóżko do mojej sypialni?


Rozważ najprostszą a przy okazji najpraktyczniejszą opcję łóżka o minimalistycznym design’ie. Taki mebel ze względu na oszczędność formy nie będzie tworzył dodatkowych kontekstów wizualnych w Twojej sypialni.
Łóżko o prostej bryle będzie wyglądać znakomicie zarówno w nowoczesnej jak i tej inspirującej się klasyką sypialni. Wartym rozpatrzenia wydają się proporcje ramy łóżka. Pragniesz zachować optyczną przestrzenność pomieszczenia? Zastanów się czy na potrzeby Twojej sypialni nie warto wybrać model o niższej ramie?
Zwróć zdecydowaną uwagę na wykończenie – materiał obiciowy, jego charakter a przede wszystkim kolor. Pragniesz czegoś uniwersalnego? Odcienie szarości, beżu i bieli sprawdzają się zawsze!


Łóżko, które wniesie coś więcej…


Zdecydowałaś się na łóżko o prostej, minimalistycznej bryle? Wcale nie znaczy to, że takie łóżko nie musi wnosić własnej tożsamości do Twojej aranżacji. Czasem najdrobniejszy szczegół, któremu poświęcono znaczną uwagę już na etapie projektowania mebla potrafi w praktyce wnieść szczyptę magii. Przykład?
Wezgłowie. To właśnie ono na ogół już w pierwszej chwili przykuwa uwagę – jest najbardziej reprezentatywnym elementem mebla, to ono dopełnia charakteru mebla.
Zwróć uwagę w jaki sposób projektanci łóżek tworzą kontrasty pomiędzy samą ramą a wezgłowiem. Chociaż tworzą spójną całość – same w sobie potrafią się całkowicie różnić charakterem.
Kontrast uzyskiwany jest kolorem, innym materiałem obiciowym o innej specyfice teksturalnej, fakturalnej a wreszcie samą formą – co wynika nie tylko z charakteru użytkowego wezgłowia. Zwróć uwagę jak wiele wnosi samo obszycie, pikowanie i inne rodzaje wykończenia dla ogólnej (nie tylko) estetyki.
Podobnie charakter nóżek potrafi odmienić oblicze mebla – potrafi optycznie nadać mu lekkości lub przeciwnie – wyposażenie mebla w wysokie nóżki wnosi pewne ograniczenia a czasem zmusza do pewnych kompromisów.
W dobie mebli minimalistycznych to właśnie najdrobniejszy detal stanowi o charakterze mebla ale i solidności jego wykonania. Im prostszy w konstrukcji mebel tym większe pole do wykazania się daje projektantom na etapie projektowania i produkcji. Tutaj najmniejszy detal stanowi o komforcie i trwałości całego mebla – w tym wypadku tak istotnego łóżka!

Łóżko na lata

Łóżko jak i każdy inny mebel, który służyć ma latami wyprodukowane zostaje z materiałów najwyższej klasy. Rama/stelaż powinien być przygotowany na czekającą ją codzienność – podobnie i materiały obiciowe. W przypadku nich zwróć szczególną uwagę na ich właściwości – wysokiej jakości materiały nie tylko mniej się przecierają ale i są odporniejsze na zabrudzenia.
Każdy z rodzajów stosowanych materiałów obiciowych ma swoje zalety ale i wady – co wynika z ich właściwości. Pod pewnymi względami skóra ekologiczna jest doskonałym wyborem – w pewnych wypadkach najlepszym rozwiązaniem jest jednak skóra naturalna a jeszcze w innym tkanina. Głównym kryterium wyboru powinna tu być jakość.
Wykończenie również nie pozostaje bez znaczenia – łóżko dobrze obszyte będzie wyglądać i zapewniać komfort przez długie lata.
Myślisz o łóżku z opcją pojemnika na pościel? Zwróć uwagę na mechanizmy otwierania. Myśląc o meblu na lata nie możesz ominąć tak ważnego czynnika jak stałe otwieranie i zamykanie pojemnika/schowka na pościel.

Najlepszy wybór

Możesz zdecydować się na najprostszy i najpewniejszy wybór.
Odkryj niezwykłą ofertę Vero. Wprowadzamy komfort nie tylko do salonów ale i sypialni.
W naszej ofercie odkryjesz łóżka stworzone aby Ci służyć maksymalnym komfortem przez długie lata.
Czym wyróżniają się łóżka Vero? To przede wszystkim innowacyjny stelaż z listwami sprężynującymi, ramy z litego drewna i ekstremalnie komfortowe pianki poliuretanowe.
Topowa trwałość i prostota, bezwysiłkowość są u nas standartem! – sprawdź tkaniny hydrofobowe w które wyposażamy nasze meble oraz tkaniny o zwiększonej wytrzymałości na ścieranie.
Skorzystaj z innowacyjnego udogodnienia w które wyposażamy nasze łóżka – siłowniki gazowe, które sprawiają, że otwierasz schowek bez użycia siły a jego mechanizm jest niezwykle trwały by cieszyć wygodą długie lata.
Bez trudu odnajdziesz łóżko właściwe dla Twojej sypialni – wybierz kolor, pośród tych najbardziej modnych i uniwersalnych zarazem (ciepły beż, szarość, grafit ale i classic blue, kolor roku 2020!)
Wprowadź komfort do swojej sypialni jeszcze dziś z pomocą Vero!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter