Mebel dla wszystkich

Na co powinnaś/powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru mebla z którego będą korzystać wszyscy członkowie rodziny – również Wasi czworonożni ulubieńcy?
Na dobrą sprawę ciężko mówić o jednej sprawdzonej recepcie na mebel, który sprawdzi się najlepiej…
Co jest ważne?

Po pierwsze: klasa ścieralności tkanin

Twój czworonożny przyjaciel podobnie jak Ty posiada swoje upodobania oraz potrzeby.

Psy uwielbiają okazywać swoją radość oraz entuzjazm z okazji Twojego powrotu do domu skacząc po meblach. Pod Twoją nieobecność eksplorują Twoją ulubioną sofę, narożnik lub fotę poszukując najwygodniejszego ułożenia – nierzadko tarzając się a wcześniej „przygotowując” posłanie. Sprawa potrafi się komplikować bardziej lub mniej w zależności od rasy. Niektóre z ras psów dysponują problematyczną, wybujałą sierścią – inne psy dysponują sierścią bardziej zbitą i krótką przy jednoczesnym bogatym podszorstku (najdrobniejsza, niższa warstwa sierści), którego najtrudniej pozbyć się z mebli.

Podobnie sytuacja wygląda w kwestii kotów. Ich sierść bywa bardzo trudna do wyczyszczenia. W przypadku psów jak i kotów mamy do czynienia z pazurami, które stanowią chyba największe wyzwanie dla mebli.

Decydując się na nowy mebel, należy uwzględnić naturę oraz potrzeby naszych czworonogów.
Nie jesteśmy w stanie oduczyć kota wybierania sobie miejsca do spoczynku a tym bardziej oduczyć go drapania oraz przemieszczania się po najmniej odpowiednich naszym zdaniem drogach. Podobnie psa nie oduczymy tarzania, zabierania swoich ulubionych gryzaków wszędzie tam gdzie poniesie go węch i łapy.
Poniekąd za to je kochamy – za własne charaktery, tożsamość.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Po drugie: odpowiednio dobrany materiał i kolorystyka sofy

Jeśli decydujesz się na opcję tkanin – warto rozważyć materiały hydrofobowe. Utrzymanie takiego mebla stanie się dużo prostsze a Tobie oszczędzi zgrzytania zębami!

Dobrym pomysłem jest próba odnalezienia takiej kolorystyki obić dzięki której pozostawiona sierść nie będzie rzucać się w oczy – podobnie ewentualne zadrapania.

Innymi słowy – przemyśl wybór tkanin pod kolor wnętrza ale i czworonoga lub pomyśl o czymś wzorzystym lub zestawieniu kilku kontrastów.

Alternatywą dla solidnych, hydrofobowych tkanin o mocnych splotach jest skóra naturalna.

Dzięki swojemu oczywistemu pochodzeniu jest naprawdę trwała – może się okazać zbawienna gdy w Twoim Reksiu budzi się zew psa tropiącego lub gdy Twój kochany Puszek poczuje się rysiem! Weź poprawkę na fakt, że nie każda skóra naturalna jest taka sama – koniecznie upewnij się czy dana skóra posiada odpowiednie właściwości.

Pupil syty i sofa cała

Co jeszcze możesz zrobić aby nie pozbawiać Twojego  pupila przyjemności korzystania z sofy/narożnika/fotela?

Wyściel kocem miejsce w którym najczęściej zasiada Twój kot/pies. Z dużym prawdopodobieństwem odnajdzie podwójną radość z tego faktu a Tobie zaoszczędzi trudów.

Dobrym pomysłem jest umieszczenie legowiska Twojego czworonoga obok mebla – kiedy zechce zająć miejsce obok Ciebie, będziecie cieszyć się oboje – natomiast gdy zdecyduje się na drzemkę – najpewniej wybierze miejsce w swoim posłaniu.

W kwestii kotów polecamy drapaczkę. Mruczek/Mruczka będzie zachwycony opcją bezkarnego drapania tak przygotowanej powierzchni – Twoją sofę traktując jedynie jako miejsce do leniuchowania.

Zachęcamy Cię do zapoznania z ofertą Vero. Już w ponad 100 salonach czekają Cię meble, które przypadną i Tobie i Twojemu pupilowi do gustu. Nasze modele wyposażamy nie tylko w solidne konstrukcje ale i wykończenie. A są to metalowe nóżki,  hydrofobowe, wytrzymałe na ścieranie tkaniny ale i obicie ze skóry naturalnej.

Pomyśl o całej rodzinie. Komfort należy się każdemu.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter