Minimalizm. Czy jest dla Ciebie?

Minimalizm ma jedną podstawową zaletę.
Zachowując umiar wizualny nie tylko sprawiasz, że pomieszczenia nabierają przestrzeni. Utrzymanie ich w czystości staje się dużo prostsze – mniej do sprzątania i mniej materiałów, które należałoby czyścić w najróżniejszy, czasem i trudny sposób.

Minimalistyczne wnętrze

Dlaczego warto zaprowadzić minimalizm w swoim domu?

Łatwiej będzie Ci się w nim skupić i zrelaksować kiedy pozbędziesz się skutecznych „przeszkadzaczy” wizualnych. Mogą nimi być wszechobecne obrazki oraz fotografie wiszące na ścianach, wzorzyste dywany oraz zasłony, kolekcja ceramiki wyeksponowana na widocznym miejscu, półki pełne bibelotów.
Największym wrogiem minimalizmu są jednak meble – skupiając na sobie uwagę również mają tendencje do mnożenia się w prawdziwie magiczny sposób.

Nowoczesne narożniki w minimalistycznych wnętrzach

Dobrym pomysłem jest mebel typu 2 w 1 lub 3 w 1, które znajdziesz w szerokiej ofercie Vero – kolekcji vero Smartsofa jak i Vero Appartamenti. Możesz pozbyć się kilku mebli na rzecz, jednego, które spełni Twoje oczekiwania i potrzeby!
Pozbądź się swojej starej, niezgrabnej sofy – może to czas zaopatrzyć się w narożnik? Uwolnisz w ten sposób przestrzeń.

Narożnik Tulipano marki Vero w turkusowej tkaninie.

Zasady minimalizmu

Podobnie wygląda kwestia kolorów – zarówno tymi którymi pokrywamy ściany jak i tymi, którymi barwione są tkaniny mebli. Ich przepych tworzy chaos wizualny, nawet gdy tyle trudu włożyłaś/włożyłaś by kolory doskonale korespondowały między sobą.

Spróbuj określić kierunki obecne w pomieszczeniu – jeśli poza oczywistymi pionami i poziomami wydaje się to problematyczne, najpewniej daleko Twojemu salonowi do założeń minimalistycznych.

Minimalizm zdecydowanie nie jest dla każdego.
Jeśli jednak często czujesz, że masz problem ze skupieniem się, wyciszeniem – czujesz się przytłoczona/przytłoczony, to jedna z wskazówek, że warto zaprowadzić ład wizualny w swoim domu.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter