Modny salon – trendy 2018

Nadchodząca wiosna to dobry moment na wprowadzenie zmian. W poszukiwaniu inspiracji do salonu warto zapoznać się z trendami przewidzianymi na bieżący rok. Tropikalne wzornictwo, eklektyczne kompozycje, a może afrykańskie motywy? To zaledwie namiastka szerokiej gamy propozycji aranżacji pokoju dziennego na 2018 rok. Moda choć zawsze znajduje swoich zwolenników i przeciwników odgrywa istotną rolę również w procesie doboru wyposażenia do wnętrz.

Kwiaty doniczkach

Skąd biorą się trendy?

Wśród producentów trend wyznacza główne kierunki prowadzenia działalności, odkrywa nowe, nieznane dotąd możliwości, a wśród kupujących bywa impulsem do zakupu czegoś zupełnie innego; zatem z korzyścią dla obu stron. Zakupy w sklepie meblowym – podobnie jak moda – czasem przyjmują nieoczekiwany obrót. Decyzja o wyborze wyposażenia bywa podejmowana spontanicznie, czasem z dnia na dzień. Producenci bacznie obserwują trendy, aby w porę zareagować na zmieniające się gusta i natychmiast wprowadzić gorące nowinki na rynek. Kuszą reklamy telewizyjne, zdjęcia w Internecie i wystawy sklepowe. W ten sposób moda przenika do naszego życia, daje szanse na zmianę, a mieszkania zmieniają się na przestrzeni lat.

Jak stworzyć sprytne wnętrze, z którym dumnie wkroczysz na salony?

Przede wszystkim należy tworzyć salon z pasją, realizować własne plany i marzenia. To co modne powinno być jedynie inspiracją lub wyznacznikiem kierunku do zmian. Ślepe podążanie za modą nie jest dobrym rozwiązaniem, chociażby ze względu na fakt, iż połączenie wszystkich obowiązujących trendów najczęściej nie jest ani oryginalne, ani atrakcyjne. Postaraj się wpleść kilka modnych elementów, motywów bądź dodatków, tak aby salon pozostawał w jakimś stopniu cząstką Ciebie.

Kolorowe inspiracje

Kolory wywołują określone emocje, odpowiadają za spokój, pobudzenie, rozluźnienie, a czasem i rozdrażnienie. Dlatego nie należy bagatelizować kwestii związanej z kolorystyką. Podobnie jak w przypadku przedmiotów wśród kolorów także wyróżniamy trendy. W tym roku we wnętrzach zagości energia i kolor, sporo nasyconych i wyrazistych barw. Od wielu lat prestiżowy Instytut w Pantone ogłasza najmodniejszy kolor obowiązujący w nadchodzącym roku. W tym sezonie wybór padł na ultra fiolet. Jak podają eksperci Instytutu Kolorów ten odcień symbolizuje mistyczność, oryginalność, pomysłowość i progresywne myślenie, dlatego doskonale odzwierciedli otwartą i zdecydowaną osobowość. Oprócz tego dużo mówi się o soczystej czerwieni, szlachetnej szmaragdowej i butelkowej zieleni. Na topie będzie także kolor wyrafinowanej pomarańczy wzorowany na jesiennych opadających liściach. Do salonu wkroczą marynarski granat i miodowy żółty.

Dekoracje inspirowane afryką.

Afryka dzika

Kultura afrykańska wzbudza zainteresowanie w kręgu projektantów wnętrz już od jakiegoś czasu. Miejscowe rzemiosło, panujący klimat oraz dzikie zwierzęta często rodzą ciekawe pomysły. Dekoracje z motywem zwierzęcym w postaci lamparcich centków, tygrysich pasków nadają niepowtarzalnego charakteru. W połączeniu z etnicznymi maskami stworzą wnętrze przepełnione gorącą atmosferą. Dodatki, które wzmocnią efekt salonu w stylu gorącego lądu to: tradycyjne kilimy, sztuczna kość słoniowa, ludowe wiklinowe kosze, poduszki z elementami imitującymi wężową skórę, meble wykonane z ratanu, ramki z egzotycznego drewna oraz figurki przedstawiające postacie ludu afrykańskiego.

Nierówno pod sufitem

Nie tylko nierówno, ale i kolorowo! To zupełna nowość w trendach wnętrzarskich. Do tej pory sufit grał rolę drugoplanową, w tym sezonie doczekał się spektakularnej premiery w roli głównej. Belki, wyszukane kształty i bardzo intensywne kolory to atrybuty modnego sklepienia na rok 2018. Salon utrzymany w naturalnym klimacie będzie stanowił doskonałe połączenie z sufitem wzbogaconym o niedbale wykonane drewniane paliki. W tym roku odchodzi się od mebli i ozdób pozbawionych skazy. Wnętrza z idealnymi, symetrycznymi meblami wyglądają pretensjonalnie i mało oryginalnie, podczas, gdy te nie do końca oszlifowane stoliki i krzesła to prawdziwe diamenty! Trend sufitowych belek występuje także w bardziej dyskretnej formie. Przymocowane drobne paliki, pomalowane farbą użytą do wykończenia ścian bądź samego sufitu, sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Stworzą niebanalną strukturę, a jednocześnie pięknie wtopią się w całość. Moda na kolorowy sufit również stanowi ciekawą alternatywę dla pospolitej bieli. Sufit w kolorze modnego fioletu na tle stonowanych ścian to prawdziwe cudo!

Oryginalnie wykonany sufit.

Eksplozja zieleni

Tropikalne klimaty to także gorący trend tego roku. Projekt inspirowany Puszczą Amazońską wprowadzi powiew świeżości do salonu. Taki wystrój daje upust ludzkiej wyobraźni, bowiem bogata i bujna szata roślinna pozostawia szerokie pole do popisu podczas aranżacji salonu. To co charakteryzuje nowo powstały nurt nazwany przez specjalistów „urban jungle” to przede wszystkim nacisk na zieleń i naturę. Ściana pokryta sztucznym mchem, przymocowane do sufitu wiszące rośliny doniczkowe to kilka przełomowych projektów. Domowa dżungla ma być odskocznią od codziennych trosk i obowiązków. Odpoczynek w otoczeniu pokaźniej gromady dużych i małych roślin sprawi, że każdy odzyska chęć do życia! Dodatki w stylu „urban jungle” to między innymi: poduszki koce i inne tekstylia z motywem roślin, proste jasnobrązowe doniczki, meble z palet oraz drewniane drabinki, na której pięknie zaprezentują się doniczki z kwiatami.

Wiodące trendy na rok 2018 mają bardzo duży potencjał. Dlatego wnętrzom urządzonym z wykorzystaniem modnych aranżacji mówimy TAK! Jeśli interesuje was temat kolorów na topie i ich wykorzystania do wystroju wnętrza to zapraszamy do lektury artykułu pt. Kolory mają moc!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter