Mój jest ten kawałek ściany

Pusta ściana mieszkania jest jak nowy rozdział życia, jak okno, przez które możemy zobaczyć coś fascynującego, relaksującego lub coś, o czym marzymy. Jest wizytówką domu i co najważniejsze – może się zmieniać i żyć wraz z domownikami.

Jak sprawić, żeby aranżacja ściany była ciekawa, nietuzinkowa i cieszyła oczy? Kiedy podjąć decyzję o zmianie wystroju? Dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Grafika z samochodem w ścianie.
Wyjątkowe grafiki powieszone w ramkach na ścianie.

 Uczta dla oczu

Po pierwsze – odpowiedz sobie na pytanie co aktualnie w życiu dostarcza ci pozytywnej energii, co cię cieszy i pozwala się zrelaksować. Czy jest to widok egzotycznej plaży? A może snowbordzista w akcji, jeśli tęsknisz za szaleństwem zimowych sportów lub aromatyczna kawa, którą kojarzysz z chwilą relaksu. Bardzo ważne przy wyborze obrazu jest, aby jego przekaz budził w pierwszej kolejności pozytywne skojarzenia. Nie zawsze musi być relaksujący, jeśli w danej chwili potrzebujesz pobudzenia do działania. Jednak zawsze powinien przykuwać uwagę i wzbudzać dobrą energię.

Zaklinanie przyszłości

Po drugie – odpowiedz sobie na pytanie, co chcesz osiągnąć w najbliższym czasie. Być może nauczyć się tańczyć, zmienić pracę na tę wymarzoną lub kupić motor? Przy pomocy obrazów pomóż sobie zrealizować wymarzony cel. Nie ograniczaj swojej wyobraźni w wyborze obrazów, a jeśli po jakimś czasie uznasz, że nie jest on już aktualny, (ponieważ właśnie twoje marzenie się spełniło) nie wahaj się i zamień go na nowy.

Galeria grafik na ścianie.

Indywidualny charakter

Po trzecie – odpowiedz sobie na pytanie, co najlepiej oddaje twój charakter. Nie zawsze reprodukcja Damy z gronostajem będzie dowodem na posiadanie dobrego stylu. Obrazy, które wybierasz do swojego mieszkania powinny tworzyć spójną całość z wystrojem, jak również z twoim sposobem bycia i tym, kim jesteś lub planujesz być. Nowoczesne podejście do aranżacji wnętrz daje wiele możliwości, również w wyborze zdjęć i grafik, które nadają wnętrzu indywidualny charakter. Popularne stały się różnego rodzaju spersonalizowane napisy, zaskakujące zdjęcia czy obrazy składające się z kilku części.

Mapa marzeń

Kiedy już udekorujesz swoją ścianę obrazami, zdjęciami, grafikami czy sloganami, wiedz, że stworzyłeś swoją własna mapę marzeń. Powinno tam znaleźć się to, co relaksuje, inspiruje, pobudza do działania i pozwala marzyć.

Pamiętaj, że obrazy mają swoją energię, która ulega zmianie wraz z upływem czasu. Jeśli zadbasz o ich wymianę, zadbasz również o utrzymanie dobrej energii w twoim domu. Nawet najpiękniejszy i bardzo drogi obraz może po pewnym czasie zwyczajnie się opatrzeć i nie będzie już cieszył oczu domowników.

Eksperymentowanie jest bardzo przyjemne i twórcze. Niejednokrotnie wystarczy, że zakupisz jeden lub dwa obrazy o wyrazistym przekazie. Bywają również i takie ściany, które potrzebują towarzystwa niezliczonej ilości zdjęć i obrazów. Ściany twojego domu są wizytówką twojej osobowości.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter