Nóżki meblowe

Nóżki meblowe mogą być naprawdę różne. Zarówno wysokie i chude, jak i niskie i przysadziste. Każdy rodzaj ma swoje inne zastosowanie i odnajdzie się jako podparcie innego mebla. Jaki typ nóżek będzie takim razie właściwym wyborem dla Twojego mebla?

Nóżki do mebli Vero

Rodzaje nóżek do mebli

Z racji naprawdę wielu różnych stylów mebli, na rynku możemy znaleźć bardzo dużo rodzajów nóżek. Zasadniczą różnicą będzie oczywiście materiał wykonania, którym może być matowe lub polakierowane drewno, ale równie dobrze lśniący metal. Do tych większych mebli nóżki będą raczej masywniejsze i stabilniejsze, ale przy lekkim wyposażeniu potrafią być niezwykle ozdobne.

Nóżka metalowa narożnika Ciclamino marki Vero

Jaki rodzaj nóżek do mebli wybrać?

Wybierając nóżki do mebla, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.

Waga mebla

Rodzaj zastosowanych nóżek powinien wynikać bezpośrednio z masy mebla. Chodzi tutaj oczywiście o wytrzymałość, a więc do wagi mebla należy dodać odpowiednią ilość osób, które mogą się na nim zmieścić. Nie bez powodu takie meble zostają wyposażone w masywne i proste nóżki oraz, dla przykładu, dębową ramę. 

Przestrzeń pod meblem

Nóżka narożnika Tulipano

Dla uzyskania większej przestrzeni pod narożnikiem lub sofą można zdecydować się na wytrzymalszy materiał nóżki, jakim z pewnością będzie metal. Pozwoli on na kupienie wyższych nóżek i tym samym podniesienie mebla co z pewnością przełoży się na wygodę sprzątania i być może funkcjonalność (w końcu siedzenie również będzie wyżej).

Stabilność nóżek meblowych

Wpływają na nią nie tylko nóżki, ale mają w niej duży udział. Wyobraź sobie wesołą gromadkę dzieci bawiących się beztrosko, które w swojej euforii zaczynają skakać po meblu.

To właśnie na nóżkach meblowych będzie się opierać bezpieczeństwo Twoich pociech gdy zechcą zamienić Twój salon w plac zabaw.

Design nóżek do mebli

Wreszcie pozostaje najprzyjemniejszy aspekt nóżek, czyli ich wygląd. Wbrew pozorom, potrafi on zdziałać cuda! To właśnie nóżki nadają lekkości przysadzistym i masywnym meblom. Dzięki nim nawet całkowicie nudna bryła szafy otrzyma odrobinę życia. To właśnie odpowiednio dobrane nóżki nadadzą meblowi odpowiedniego charakteru i estetycznie dopełnią zamysł producenta. 

Trochę szyku?

Piękne, metalowe chromowane nóżki dodadzą nieco awangardowego looku! Czy jest coś bardziej szykownego niż połączenie drewna z metalem? Wyobraź sobie piękne, lśniące nóżki, które kontrastują ze stonowanymi barwami tkanin obiciowych. Takie nóżki kochają nowoczesność!

Jaki jest Twój typ nóżek do mebli?

Nasza oferta to szeroki wybór mebli. Naszym celem jest wnoszenie do Twojego domu komfortu. Ten przyjmuje różne kształty i formy, ale jednego możesz być pewny: dla Vero liczy się każdy najdrobniejszy niuans. Nasze meble kreujemy od stóp do głów (od nóżek po zagłówki!), by zaspokajały Twoje potrzeby komfortu.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter