O kwiatach, zieleni nie tylko w salonach!

Żadną tajemnicą, że meble Vero kolekcji Appartamenti noszą imiona najbardziej rozkwieconych przedstawicieli Flory. Obok nich znajdziesz również wiele ziół o których niepodważalnie zachwycającym wpływie na zdrowie wiadomo nie od dziś.

Przygotuj się na nasz mały przewodnik po roślinach, które inspirują i zachwycają; przykładami niech posłużą te z nich, które mogą stać się Wam szczególnie bliskie dzięki Vero!

Werbena

Spotkasz ją w dostojnych ogrodach ale i na miejskich balkonach!

Występuje w tak licznych odmianach i wariantach kolorystycznych, że aż prosi się, aby tworzyć z nich kompozycje zapierające dech w piersiach. Ogrodowi wirtuozi florystyki sięgają po nie, tworząc układy i wzory nasuwające na myśl mandale! Co ciekawe – naliczysz aż 200 gatunków Werbeny. Jej kolebką – Ameryka! W Polsce występuje jedna, tzw. Werbena lekarska będąca antropofitem tj. zadomowiła się u nas z lekką pomocą człowieka 😉

Poza pięknymi kwiatami – jej roślina potrafi wykazywać właściwości wartościowe dla naszego organizmu. Nie musi to zaskakiwać – otóż w sklepach, jak i aptekach znajdziesz środki zawierające substancje obecne w zielu – wzmacniające, zwalczające stan zapalny, ale i te kojące nerwy!

Pragniesz zapewnić sobie najpewniejszą Werbenę dla ogrodu lub balkonu? Postaw na tę już kwitnącą – nie jest wymagająca. Zadbaj o regularne podlewanie – upewnij się, że dysponuje odpowiednią ilością wilgoci. Jest dokładnie taka jak Verbena od Vero Appartamenti – nie wymaga specjalnej pielęgnacji i wysiłków, aby ubarwić życie w każdych warunkach – sprzyja relaksacji, oddala troski i nerwy!

Ibisco – Hibiskus (róża chińska)

Zjawiskowa roślina – zachwyca odcieniami żywej zieleni, a jej kwiaty możesz kojarzyć z barwami różu, magenty i czerwieni! Od karminu po nieomal purpury! Hodujesz w doniczce? Nie nacieszysz się jej kwitnięciem – w tych warunkach potrwa do trzech dni. Pragniesz pięknego hibiskusa? – musisz trwać wiernie przy zasadach utrzymywania go, dbania o jego potrzeby! Nagroda warta jest jednak wytrwałości – kwiecie jest bowiem zachwycające – roślina potrafi osiągać zdumiewające 1,5 – 2m a jej kwiaty u rekordowych okazów osiągają do 30 cm średnicy! Hibiskus jest bardzo wrażliwy – jest przeciwieństwem Werbeny. Przestaw go, a natychmiast odczujesz jego grymas niezadowolenia!

Nasz Ibisco zachwycać Cię będzie w warunkach domowych dłużej – bo przez lata. Możesz różę Vero przestawiać bez obaw, nie musisz zabiegać o jej kondycję – jedyną zasadą jest usytuowanie jej w taki sposób, aby było Ci komfortowo!

Narożnik Ibisco w fioletowej tkaninie Aquaclean.

Dahlia

Tutaj jest jedna główna reguła – światło! Dalie, należące do rodziny astrowatych kochają światło słońca, uwielbiają lśnić w centrum uwagi. Nie przepadają za wilgocią. Ich pochodzenie? Ameryka środkowa – Meksyk!

Dalie uwielbiają ciepło – nadchodzą przymrozki? Pora wykopać je – w przeciwnym razie zmarzną! Niestety, potrzebują ciepła i słońca. Nic zaskakującego – tak piękne ukwiecenie ma swoją cenę.

Nasza Dahlia owszem – kocha lśnić, przykuwa uwagę w salonie. Jednak to ona zadba o ciepło – obejmując całe rodziny opieką, poczuciem ciepła i stabilności. Czy nie to jest najważniejsze?

 

Orchis – storczyk

Sprawdza się na każdą okazję. O ich dekoracyjności przekonał się nieomal każdy – nawet największy laik florystyczny; zasłużenie należy do klasyki. Doskonale odnajduje się w każdej sytuacji, czasie i miejscu. Pachnie i wygląda elegancko. Storczyk – co rusz każdy inny, każdy ma swoją osobowość.

Storczyki spotkasz właściwie na całym globie naszej planety. Naturalnie występujące w Polsce – objęte ścisłą ochroną, wpisane do Polskiej Czerwonej Księgi Roślin.

Poszukujesz i wybierasz go w zgodzie z charakterem ukochanej osoby, którą zdecydujesz się nim obdarować. Na co zwrócić uwagę? Storczyki potrafią wykazywać silną wrażliwość na …światło słoneczne. Nie po drodze im zawilgocone, mokre podłoże.

Na szczęście Vero wprowadziło swoją odmianę orchidei! Nasza Orchis uzupełniona technologią Aqua Clean nie ima się wilgoci ani rozlanym napojom, wygląda zachwycająco w każdych warunkach oświetleniowych!

Muscari – szafirek

Swoją polską nazwę zawdzięczają kolorowi.

Poradzą sobie właściwie wszędzie! Otaczają Morze Sródziemne, porastają Azję Mniejszą. Zachwycające barwy szafiru i pokrewnych mu kolorom!

Szafirki rosną grupami, ciesząc oko przez długie lata. Nadają się do różnych zastosowań – od rabat po urozmaicenie skalniaka. Widok kwitnącego szafirka jednoznacznie oznajmi – oto nadchodzi wiosna. Chcesz, aby w Twoim salonie panowała wiosna każdego dnia roku? Zaproś do siebie Vero Appartamenti Muscari!

Wybór wydaje się dosyć kwietny – na jaki bukiet zdecydujesz się dziś z kolekcją Appartamenti od Vero?

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter