Pomysły na domowy ogród z ziołami.

Nie ma osoby, która nie lubi zaparzonej mięty, wody ze świeżą miętą lub cytryną, kanapki z pomidorem i świeżą bazylią czy ziemniaczków ze świeżym koperkiem. W dzisiejszych czasach nie każdy ma czas biegać po sklepach w poszukiwaniu świeżej bazylii lub pietruszki. A gdyby tak… Ogródek ziołowy w domu?

Zioła

Ogródek w mieszkaniu – pomysły DIY

Zioła  w doniczkach

Nie każdy ma możliwość posadzenia ziół w swoim ogrodzie, bo po prostu go nie ma. Jest wiele sposobów, dzięki którym możemy mieć swój ziołowy ogródek w mieszkaniu. Pamiętajmy, że zioła lubią być w słonecznym miejscu i być wysoko nawadniane.

Doniczka. W jednej długiej doniczce jesteśmy w stanie posadzić cztery ulubione zioła. Można je postawić na oknie i stworzyć ozdobę parapetu.

Doniczka z ziołami

Słoiczki. Wyglądają na pewno oryginalnie i można je powiesić. Przy użyciu drewnianych deseczek można stworzyć niesamowitą aranżację i przywiesić w takim miejscu, które odpowiada nam najbardziej.

Słoiczki z ziołami

Drabina. Doniczki poustawiane na drewnianej drabinie także są popularnym wyjściem. Jednak przy takiej aranżacji na pewno powinniśmy dysponować stosownie dużą kuchnią.

Drabina

Zioła w ogrodzie

To wspaniałe uczucie wyjść latem i wypić orzeźwiającą wodę ze świeżą miętą i cytryną. Zimą na pewno zmarzną. Dlatego warto zastanowić się nad mini szklarnią, dzięki której zioła będą utrzymywały się cały rok a my będziemy cieszyć się zawsze świeżymi ziołami.

Zainteresował Cię temat roślinności w Twoim domu? Dowiedz się więcej z artykułu pt. W zgodzie z naturą, czyli kwiaty do salonu.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter