Romantyczne Włochy.

Malownicze, monumentalne, urokliwe, barwne, słoneczne a przede wszystkim? – Romantyczne Włochy! W dzisiejszym wpisie porozmawiamy o tych miejscach, które szczególnie sprzyjają romantycznej atmosferze. Myślisz o szczególnie romantycznym miejscu dla Was, ucieczce od codzienności w poszukiwaniu klimatycznego miejsca? Poznaj miejsca we Włoszech, które zapewnią Wam wiele romantycznych chwil!

Kierunek– miasta!

Siena, Florencja oraz Wenecja a wreszcie Rzym! Bez względu na czas i porę dnia – są to niezwykle romantyczne miasta. Spacer ich uliczkami, placami (lub przejażdżka gondolą w Wenecji) to wręcz pewność zapewnienia sobie romantycznych chwil – obiad lub kolacja w takim miejscu to punkt obowiązkowy! Warto zwrócić uwagę na wydarzenia odbywające się cyklicznie w miastach Włoch (zajrzyj do wcześniejszego wpisu!).

Miasteczka i wioski

Malownicze i położone w malowniczych miejscach. To nie tylko romantyczne miasta portowe ale i miasteczka pełne winnic, położone często w towarzystwie gór, dolinek. Nic tylko zaszyć się w cichym miasteczku we dwoje – spacerować drobnymi uliczkami i podziwiać jak bardzo zwolnił upływ czasu. Wycieczki do winnic, raczenie się owocami morza w małych zacisznych i urokliwych restauracjach to dodatkowa sposobność poznania regionalnej kuchni. Myślisz o takim miejscach? Zaplanuj Wasz pobyt w np. Polignano a Mare (Apullia), Pienza (Toskania) lub Chianti.

Para ludzi w łódce

Jeziora, wodospady

Bliżej natury! Czasem to nieco odległe zakątki we Włoszech położone w trudniej dostępnych miejsach – ale trud dostania się do nich jest wart!

Jeziora, które zachwycają czystością i kolorem – od jasnych błękitów po barwy prawdziwie turkusowe oraz wodospady – niektóre zachwycają majestatycznością a inne, drobniejsze swoim urokiem.

Myślisz o romantycznych chwilach nad jeziorem? To właśnie Garda na północy Włoch, Como, Iseo a wreszcie przez wielu uważane za najpiękniejsze jezioro Włoch – Braies (północno-wschodnie Włochy).

Marzysz o wyjątkowych chwilach nad wodospadem? Doskonałym pomysłem jest wybranie się nad Cascata della Marmore – jednego z najwyższych wodospadów w Europie a z pewnością najwyższy na świecie wodospad „sztucznego” pochodzenia – jego obecność w tym zachwycającym miejscu zawdzięczamy bowiem…rzymskiemu konsulowi, który zadecydował o budowie kanału dwa wieki przed naszą erą.

Wyspy, wyspy i wysepki

Archipelag Włoch zachwyca. Wizyta na Sycylii, największej wyspie na Morzu Śródziemnym i… kolacja z widokiem na Etnę i spacer po piaszczystych plażach oblewanych przez czystą wodę zapewni przepiękne wspomnienia.

Na uwagę zasługują Scala dei Turchi – słynne białe klify, nazywane tureckimi schodami! Innym szczególnym przykładem jest Grotte di Nettuno (Grota Neptuna) – jaskinia krasowa, która choć nie należy do największych (a przynajmniej w obszarze udostępnionym dla turystów) zapiera dech rozmaitością kolorów i barw ale i pięknie urzeźbionych przez naturę formacji skalnych – stalagmity, stalaktyty i wiele innych.

Zamki

Jak w bajce! Włochy są pełne zamków i pałaców o każdej możliwej lokacji i właściwie z każdego okresu historycznego. Obok wspaniałych pałaców obecnych w wymienionych wcześniej miastach (np. Wenecja – obowiązkowy do odwiedzenia pałac Dożów!) możemy mówić o wielkiej liczbie takich obiektów architektonicznych w kraju.

Na uwagę zasługują również te znajdujące się na wyspach – np.  zamek Arogański na wysepce wulkanicznej budzi podziw położeniem, architekturą ale i niezwykle długą historią sięgającą kilka wieków przed naszą erą! Wśród szczególnie klimatycznych zamków wymienić można przykładem Castlevechhio w Weronie lub….pływający zamek Scaligero nad malowniczym jeziorem Garda.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter