Salon – proste rozwiązania.

Szukasz inspirujących, prostych rozwiązań dla salonu?
W wcześniejszym wpisie opowiedzieliśmy co nieco o zaletach minimalistycznego designu i aranżacji wnętrza. Co jednak kiedy myślisz o czymś bardziej eklektycznym?
Co jeśli szukasz czegoś nowego? W niniejszym tekście postaramy się zainspirować Cię w poszukiwaniach własnych rozwiązań.

Zestaw mebli do salonu marki Vero

Brakuje wysokości/ długości

Prawdziwą sztuką jest optyczne nadawanie wysokości i długości pomieszczeniom – na szczęście to nie żadna magia. Kilkoma prostymi trickami, odmienisz swój salon nie do poznania.
Podstawą jest światło obecne we wnętrzu – a jego największym sojusznikiem są jasne powierzchnie.
Powinnaś/powinieneś zastanowić się jak wiele światła wpuszczają Twoje okna. Może się okazać – że ich kształt lub ich okrycie stanowią przeszkodę do wprowadzenia go do przestrzeni.
Wybierz jasne, zdecydowane kolory zarówno dla aranżacji jak i ścian. Nie musisz rezygnować z kontrastów – to właśnie te elementy, które podkreślą kierunek horyzontalny (poziom) i wertykalny (pion) okażą się decydujące.
Pragniesz optycznie wydłużyć pomieszczenie? Mając jasne ściany spróbuj wyobrazić sobie wiszący na nim obraz. Jeśli zdecydujesz się na ciemniejszą ramę, obraz o znacznych rozmiarach o kompozycji poziomej – podkreśli długość pokoju, podobnie długa półka – im wyraźniej podkreślisz równoległe kierunki tym pokój zyska na optycznej długości.
Problem tkwi w wysokości? Pomyśl o elementach, które wniosą więcej wertykalności. Może to pora wprowadzić wąski, wysoki ciemny regał do pokoju? Pomyśl również o zabiegu optycznego podwyższenia z pomocą koloru na etapie malowania ścian – najpewniej barwa sufitu jest inna niż ścian. Co szczególnie efektowne – warto rozważyć pokrycie sufitu dodatkowym centymetrem koloru mu towarzyszącego. Spróbuj!

Lustro

Innym ważnym elementem, Twoim sprzymierzeńcem w walce o optyczne zyskanie przestrzeni jest lustro. Wybierz większe – ustaw lub zawieś je w miejscu w którym możliwe będzie podkreślenie atutu pomieszczenia – długość lub wysokość. Twój salon posiada plan prostokąta? Umieść lustro na krótszej ścianie – głębia pokoju będzie odbijać się w lustrze. To prosty zabieg, który przyniesie tym większą efektywność im większą powierzchnię odbijającą zaprosisz do wnętrza.

Przyjacielski salon


Jak pisaliśmy wcześniej we wpisie poświęconemu minimalizmowi – szarość doskonale koresponduje z drewnem ale i zielenią! Tutaj pole do popisu mają właśnie meble.
Nie do przecenienia wydaje się sztuka. Może to czas zaprosić do salonu malarstwo, piękną fotografię lub grafikę? To właśnie one, zaraz po meblach potrafią dużo wnieść i powiedzieć o mieszkańcach. Wyobraź sobie jak wiele może zmienić obraz wiszący na ścianie w centrum – musisz sobie odpowiedzieć jednak co pasuje do wnętrza? Bo to nastrojowy pejzaż, ekskluzywna grafika o refleksyjnym charakterze a może awangardowa industrialna fotografia wielkoformatowa – czas poszukiwań czas zacząć!

Magnetyzm salonu


O salonach na ogół powiada się, że są sercem domu. To właśnie w tym miejscu rodziny spędzają wspólny czas – tu często poświęcają się wspólnym posiłkom, rozrywkom i rozmowom.
Wniosek? Taki salon musi spełniać oczekiwania wszystkich. Warto pomyśleć o elementach, które zachęcą domowników do gromadzenia się – tutaj diabeł tkwi w szczegółach. Najpewniej każdy z Was ma pewne oczekiwania, preferencje. Najprostszą drogą zapewnienia Wam bliskości jest zapewnienie wspólnego komfortu – z pomocą wygodnego kompletu rodzinnego, mebla modułowego lub wszechstronnego narożnika.

Rośliny


Nie tylko kwiaty. Zieleń jest nie do przecenienia. Bez względu na ilość światła oraz w jakim klimacie mieszkasz – bez wątpienia odnajdziesz rośliny, które sprostają nawet najbardziej nieoczekiwanym warunkom ale i uzupełnią wystrój wnętrza. Jednak i tym razem stoi za tym coś więcej!
Wybór odpowiednich gatunków nie tylko zmieni salon nie do poznania – powinnaś/ powinieneś rozważyć ich właściwości prozdrowotne! Dla przykładu – Dracena i Skrzydłokwiat mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. – one jak i wiele innych gatunków poprawiają jakość powietrza pochłaniając szkodliwe dla nas substancje.Rośliny to proste, zdrowe i efektowne rozwiązanie.

Narożnik Vero Tulipano w oliwkowej tkaninie z regulowanymi zagłówkami.

Niepodważalnie największą rolę w Waszym salonie pełnią właśnie mebel – konkretniej ten na którym i wokół, którego dzieje się najwięcej – dokładnie ten znajdujący się w sercu Waszego domu. Jeśli pragniesz odmiany, myślisz o wprowadzeniu czego specjalnego dla Was – zapraszamy do zapoznania się z ofertą Vero. Znajdziesz tutaj coś dla siebie – a nasze meble projektujemy z myślą o Tobie, Twojej rodzinie i Twoich gościach. Komfort jest dla Wszystkich. Sprawdź jeszcze dziś!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter