Sofa – mebel do zadań specjalnych.

Każdy salon posiada swój niepowtarzalny charakter. Powinien łączyć w sobie przede wszystkim cechy funkcjonalnego, komfortowego i spersonalizowanego pomieszczenia. Aranżacje takiego wnętrza, jak i każdego innego należy zbudować wokół jego centralnego punktu. Tym w salonie niewątpliwie jest pokaźna i wygodna sofa. Który rodzaj sofy najlepiej pasuje do Twojego salonu?

Wysokiej jakości szew dekoracyjny na podłokietniku mebla Vero Dianthus

Sofa idealnie dobrana

Bez względu na to czy chcemy zaaranżować klasyczne czy też nowoczesne wnętrze w gruncie rzeczy zawsze kierujemy się tym samym. Chcemy stworzyć miejsce przyjazne zarówno nam na co dzień jak i gościom, przy okazji wizyty. Sofa dobrze dobrana idealnie wpasuje się w stylistykę wnętrza. Kwestia indywidualnych potrzeb i pragnień jest tutaj kluczowym wyznacznikiem działania. Sofa w Twoim mieszkaniu może posłużyć wyłącznie jako mebel wypoczynkowy w strefie komfortu, może też dzięki funkcji spania zapewnić dodatkowe miejsce do spania. Możliwości jest naprawdę wiele.

Sofa jako fundament udanej aranżacji

Sofa w delikatnym kolorze jest dobrą bazą do kreowania rozmaitych aranżacji. Zależy Ci na zwariowanych dodatkach, a może chcesz zaakcentować inny element wystroju? Sofa w spokojnych kolorach ziemi dobrze skomponuje się z pozostałą częścią wystroju. Taki model z racji tego, że ma stanowić podstawę projektu powinien posiadać jak najbardziej regularne kształty, obłe bądź klasyczne, lekko kanciaste. Poszukując mebla o stonowanym charakterze rozejrzyj się za sofą narożną bądź zwykłą rozkładaną, najlepiej, aby nie posiadały zbędnych detali, takich jak np. pikowanie. Prostota też ma swój urok, jeżeli postawisz na narożnik dobrej jakości wcale nie będzie on nijaki! Charakter sofy narożnej podkreślają eleganckie akcenty w postaci chromowanych nóżek. Idealną propozycją sofy, która łączy w sobie wszystkie cechy uniwersalnego mebla jest narożnik Ciclamino.

Narożnik Ciclamino w turkusowej tkaninie.

Sofa w roli łóżka

Nie ma w Twoim mieszkaniu miejsca dla łózka i sofy jednocześnie? Postanowiłeś zwolnić trochę miejsca, aby poczuć więcej swobody i luzu? A może wreszcie, wcale nie chcesz wydawać tylu pieniędzy na zakup obydwóch mebli? Oczywiście jest na to sposób! Wystarczy, że rozejrzysz się za sofą rozkładaną dopasowaną do Twoich potrzeb. Dobrym przykładem sofy, która świetnie sprawdzi się w charakterze łóżka zarówno na co dzień jak i na specjalne okazje jest model narożnika wyposażony w system rozkładnia delfin. Mechanizm ten jest prosty w obsłudze, dlatego nawet w sytuacji codziennego użytkowania nie będziesz miał problemu z rozkładaniem i składaniem narożnika. Dzięki systemowi wspomagania każdy samodzielnie jest w stanie otworzyć komorę i umieścić w niej pościeli. Taki schowek znacznie ułatwia organizacje przestrzeni i zwalnia miejsce w naszych szafach. Dodatkowym plusem sof narożnych jest również to, że posiadają one regulowane zagłówki i podłokietniki. Narożniki oprócz tego, że są obszerne (po rozłożeniu pomieszczą spokojnie 2 osoby) są także bardzo komfortowe, a to dlatego, że powierzchnia ich siedziska jest dość równomierna. Doskonałym przykładem narożnika, który na co dzień jak i w nagłych sytuacjach spełni się w roli łóżka jest Calluna.

Narożnik Calluna w bordowej tkaninie z rozkładanym łóżkiem.

Sofa jako mebel kontrastujący

W zależności od tego czy dysponujesz mniejszym, czy większym pomieszczeniem najważniejsze jest to, aby wybrana przez Ciebie sofa posiadała odpowiednie proporcje tylko wówczas będzie dobrze współgrać z samym wnętrzem.

Chcesz się czymś wyróżnić? Lubisz przełamywać schematy? Postaw na sofę w zwariowanym kolorze głębokiego granatu, lekko zgaszonego różu, czy wyrazistego żółtego. Baw się formą, kształtem, masz dowolność. Jedyne na co powinieneś szczególnie uważać, to desenie, ich połączenia i częstotliwość. Zawsze trzeba zachować umiar, dlatego przy zestawianiu ze sobą deseni bądź ostrożny. A jeśli bardzo zależy Ci na zróżnicowanych wzorach wykorzystaj je, ale jako element wspólny przyjmij kolorystykę, starając się, aby była jak najbardziej ujednolicona. Pikowania, głębokie przeszycia, ozdobne nitki – wszystkie te elementy tworzą spójny i bardzo ciekawy mebel. Doskonałym jego przykładem jest narożnik vero Dianthus.

Narożnik Dianthus z kolekcji Vero w granatowej tkaninie Terra 79

Sofa pełna możliwości

Gdy po całym, męczącym dniu marzy Ci się już tylko ciepła kąpiel i krótka popołudniowa drzemka w najwyższym standardzie postaw na designerską sofę z funkcją relaksacyjną. Trzyosobowa, pojemna sofa pozwoli Ci w komfortowych warunkach cieszyć się z każdej wolnej chwili. Dzięki wyjątkowej trójdzielnej strukturze oraz przy wykorzystaniu manualnej regulacji możesz niezależnie sterować każdym z tych trzech segmentów. Domownicy zaznający relaksu w domowej strefie komfortu mogą w pełni wykorzystać potencjał sofy z funkcją relaksu przez ustawienie oparcia na odpowiednim dla nich poziomie. Wysokie oparcia, głębokie siedziska oraz regulowane zagłówki znacząco podniosą komfort wypoczynku, a efektowne skórzane wykończenie nada szyku i elegancji! W odpowiedzi na potrzeby wymagających użytkowników powstał właśnie narożnik vero Tulipano.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter