Stylowy salon

Nowoczesność przełamana efektownym wyposażeniem w stylu vintage?

Aranżacja tworzona z myślą o funkcjonalności i oryginalności sprawia, że salon staje się wizytówką mieszkania! Miejscem, do którego śmiało możesz zapraszać gości, a następnie z uśmiechem na twarzy zbierać komplementy dotyczące ciekawej aranżacji. Jak urządzić salon, aby odpowiadał współczesnej stylistyce, a jednocześnie wyglądał na tyle oryginalnie, że zwróci uwagę każdego?

Salon

Nowoczesność przełamana stylem vintage

W kontekście stylowych wnętrz często możemy spotkać się z określeniem „wnętrza z duszą”. Na takie miano zasługują, ponieważ kojarzą się przede wszystkim z uporządkowaniem, dobrej jakości materiałami oraz często wybijającymi się na pierwszy plan – dodatkami. Można powiedzieć, że stylowa aranżacja balansuje pomiędzy nowoczesnością, a tradycją. Jest punktem równowagi, który sprawia, że wnętrza są nieoczywiste – po prostu wyjątkowe.

Stylowe drewniane krzesło z niebieskim obiciem

Meble z duszą, czyli sofa i fotel po babci

W stylowym salonie najczęściej przeważa nowoczesność, ma to swoje niezaprzeczalne plusy. Przede wszystkim nowoczesne meble, tkaniny czy inne elementy wyposażenia są ogólnodostępne ze względu na panujące trendy. Przyznacie z pewnością, że dużo trudniej jest znaleźć kilkunastoletni mebel-perełkę utrzymany w dobrym stanie. Kupno antyków często wymaga poświęceń zarówno od strony finansowej jak i czasowej. Posiadając zaledwie jeden mebel w stylu retro jesteśmy w stanie zbudować pożądany stylowy efekt w salonie bez konieczności wydawania na ten cel mnóstwa pieniędzy.

Zawsze warto odwiedzić dziadków i popytać, możliwe, że gdzieś pod grubą warstwą kurzu na strychu skrywany jest prawdziwy skarb! Elementy takie jak zabytkowy, rodzinny kredens, komoda ze zdobieniami, niebanalny fotel czy konsola na wysokich, smukłych nóżkach sprawią, że salon nabierze wyrafinowanego charakteru.

Motyw drewna

Dla równowagi pomiędzy charakterystycznym meblem w stylu vintage, a przeważającą w salonie nowoczesnością wykorzystuje się motyw ciemnego, szlachetnego drewna. Parkiet, belki sufitowe, same meble czy nawet futryny okienne dobrze współgrają ze sobą tworząc spójne wnętrze. Dodatkowo drewno pozwala na złagodzenie różnic pomiędzy dwoma stylami, scala całość i kształtuje spójny i uporządkowany wystrój.

Drewniany stolik

Dla kogo?

Dystyngowany pan, który gustuje w luksusie, osoba stroniąca od bałaganu, zapracowana pani domu poszukująca w ciągu dnia chwili wytchnienia, człowiek ambitny ceniący sobie oryginalność. Prostota, funkcjonalność i elegancja są właściwie na tyle uniwersalne, że sprawdzą się u różnych typów osobowości. Wiadomo, że każdy ma nieco inne wyobrażenie o stylowym salonie, ale oczywiście wszystko można pogodzić, tak, aby stworzyć wnętrze w zgodzie z pewnymi kanonami oraz, co ważniejsze, własnymi upodobaniami.

Rower na tarasie

Dobór kolorów

W przypadku stylowych wnętrz na bazę składają się trzy podstawowe kolory: biel, beż i czerń. Z pozoru nie jest to zbyt duży zasięg na palecie barw, ale zróżnicowanie tonacji daje również możliwość odnalezienia i stworzenia czegoś ciekawego. Całość przecież nie musi być utrzymana w jednakowych odcieniach.

Stonowana kolorystyka zdecydowanie nawiązuje do nowoczesnych wnętrz. Chcąc wkomponować w to dodatki w stylu vintage, takie jak; wzorzyste poduszki postaraj się o element wspólny może nim być np. kolor Natomiast, jeżeli całe wyposażenie jest utrzymane w podstawowej kolorystyce, postaw na takie dodatki, które wyróżnią się na tle reszty wyposażenia. Możesz wybrać kilka dekoracji w jednym z wyrazistych kolorów. Ciekawymi propozycjami są barwy takie jak: karmazynowy, kobaltowy, indygo, szmaragdowy czy lazurowy.

Dłonie na laptopie

Dodatki

Dekoracje mogą być różne i tak jak w przypadku umeblowaniu można mówić o pewnych kanonach tak tutaj lepiej wykroczyć poza utarte schematy. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i ze smakiem! Dekoracją mogą być: poduszka z frędzlami, puchaty dywan, nietuzinkowy wazon, kolorowe kwiaty. Dobrym urozmaiceniem prostego wnętrza są ramki najlepiej kilka i to w różnych kształtach. Kolorystyka oczywiście dowolna. Jeżeli chcesz umieścić pokaźną ilość takich ramek, czy to ze zdjęciami rodzinnymi czy w formie obrazów postaw na czarne ramki, tak aby nie przytłoczyły reszty wystroju. Idealną ozdobą do stylowych wnętrz są także lustra. Nadają trójwymiarowości w pomieszczeniu umieszczone w odpowiedniej złotej oprawie.

Worek do siedzenia

Oświetlenie

Światło sztuczne także ma ogromne znaczenie w kontekście wyposażenia wnętrz, tym bardziej salonu. Efektowne żyrandole, okazałe lampy wiszące oraz ozdobne kinkiety tworzą niepowtarzalny nastrój. Jeżeli występują w kolorze srebrnym, złotym bądź czarnym przykuwają uwagę także za dnia, przez co podbijają efekt stylowego wnętrza.

Żarówka w stylu Vintage

Stylowy salon czerpie z tradycji i nowoczesności to co najlepsze. Połączenie tych dwóch różnych koncepcji owocuje efektownymi aranżacjami. Warto łączyć różne style i próbować nowych rzeczy, tak, aby stworzyć dla siebie idealną kompozycję.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter