Świąteczny czas – Bożonarodzeniowe DIY.

Grudzień zaczął się na dobre, a więc Święta za pasem!

Okres oczekiwania na nadejście Świąt Bożego Narodzenia jest jednym z najwspanialszych momentów w ciągu roku. Większość polskich rodzin zaczyna poważniej myśleć o świątecznych obowiązkach. Prezenty, duże zakupy, no i oczywiście porządki – tego niestety nie da się uniknąć. W ferworze mozolnych przygotowań dobrze znaleźć czas także dla bliskich. Wspólne ozdabianie pierników oraz ręczne wykonywanie dekoracji może być połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Jak stworzyć świąteczny klimat w mieszkaniu?

Bożonarodzeniowe dekoracje

Coraz bliżej święta

Na wystawach sklepowych widnieją gwiazdkowe motywy, w galeriach handlowych już od dawna panuje świąteczna atmosfera. A największe polskie miasta po zmroku błyszczą w blasku kolorowych ozdób i światełek. Jarmarki Bożonarodzeniowe w największych Polskich miastach przyciągają tłumy. Radość, odpoczynek, rodzinne ciepło i świąteczna atmosfera. Każdy z Nas chce poczuć magię świąt! Od czego zacząć przygotowania?

W świątecznym pędzie można się zagubić, żeby tak się nie stało najlepiej przygotowania rozpocząć od dobrego planu. Przelej na papier wszystkie swoje myśl, a potem realizuj kolejno każde zadanie. Zorganizowanie sprawi, że nic nie umknie Twojej uwadze.

Plany spisane? to do dzieła!

Rękodzieło

A może rękodzieło?

Zabawa w rękodzieło może być ciekawą propozycją dla każdego bez wyjątku. Przygotowywanie własnoręcznych ozdób to nie tylko okazja do stworzenia czegoś swojego, to także dobry sposób na zaangażowanie całej rodziny w proces przygotowań. A jak wiadomo dekoracje, które powstają w przyjemnej, rodzinnej atmosferze są warte znacznie więcej niż te gotowe, zakupione w przypadkowym sklepie. Niepowtarzalność oraz drobne niedoskonałości sprawiają , że autorsko wykonane ozdoby są bezcenne!

Drewniana choinka

Piękno prostoty

Proste ozdoby świąteczne są najczęściej najbardziej efektowne. Jeśli chcesz uzyskać zadowalający efekt wcale nie musisz rozglądać się za wyszukanymi dodatkami. Często wystarczą kolorowe kartki, kilka skrawków materiału, filc, kolorowe nici oraz przedmioty do których mamy łatwy dostęp, także w życiu codziennym są to min. kroki od butelek, zakrętki, makaron, szyszki, patyki słoiki itp. Idealnym zwieńczeniem ręcznie wykonanych ozdób są pasmanteryjne dodatki takie jak perełki, szpilki z główkami, ozdobne wstążki oraz błyskotki. Do tego oczywiście kilka akcesoriów biurowych takich jak: klej, nożyczki i coś do pisania. I tyle. Wszystko gotowe? To możemy zaczynać!

Poniżej znajdziesz 3 łatwe i szybkie w przygotowaniu pomysły na świąteczne dekoracje.

Świąteczne ozdoby

Ozdoby w stylu eko

Dekoracje powstałe z wykorzystaniem naturalnych materiałów mają w sobie to coś. W dodatku doskonale pasują do świątecznej stylistyki. Warto skorzystać z dobrodziejstw natury. Wybierz się do lasu w poszukiwaniu szyszek, drobnych patyków czy gałązek i daj początek świątecznym ozdobom!

Choinka z patyków

Choinka z patyków

Co powiesz na drewnianą choinkę? Przygotowanie takiej dekoracji nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności manualnych, a efekt końcowy naprawdę robi wrażenie!

Potrzebujesz kilka drobnych patyków (im prostsze tym lepiej) o średnicy w granicach 0,5-1,5 cm. Wymiar dostosuj do własnych potrzeb. Niezbędne będą także klej na gorąco, naturalny sznurek, komplet światełek i ozdobna sztukateria.

Wykonanie drewnianej choinki rozpocznij od ułożenia patyków w kolejności od najmniejszego do największego. Aby poukładane patyki kształtem przypominały choinkę dopasuj ich długość odpowiednio je skracając. Następnie przygotuj trzy sznurki, dwa z nich przyklej klejem blisko bocznych brzegów trójkąta. Trzeci poprowadź przez środek. Spróbuj unieść choinkę, jeśli któryś z patyków odstaje doklej go. Na koniec sięgnij po lampki, kilka drobiazgów i udekoruj swoje drzewko! Tak przygotowaną ozdobę zawieś gdzieś u dołu ściany i gotowe!

Idealnym uzupełnieniem choinki z patyków może być stroik na stół wykonany z szyszek, wysuszone krążki pomarańczy czy mini bombki z orzechów włoskich.

3 ręcznie robione krasnoludki.

Zawieszki świąteczne

Do wykonania ozdób z materiału potrzebne Ci będą filc; sprawdzi się zarówno gładki jak i ten ze świątecznymi motywami, kolorowe nici np. mulina oraz drobne dekoracje takie jak guziki i koraliki. Uruchomisz wyobraźnię! Możesz także zainspirować się zdjęciami w Internecie. Mając igłę, nici i kilka skrawków materiału stworzysz pomysłowe dekoracje. Wypchane zawieszki, obszyte kolorową nitką z dodatkiem kilku świecidełek choć proste w przygotowaniu będą doskonałą ozdobą na choince, w pokoju dziecka, w salonie nad kominkiem oraz na drzwiach. Są na tyle uniwersalne, że możesz je wykorzystać praktycznie wszędzie.

Świąteczna ozdoba ze świecą.

Pomarańczowe świece

Lubisz w okresie świątecznym zajadać się pomarańczami? Wykorzystaj skórki do wykonania świeczek. Wystarczy, że weźmiesz pomarańczę i natniesz nożem linie dzielącą skórkę na dwie połówki. Następnie delikatnie zdejmiesz je z owoca, tak aby nie uległy przerwaniu. Potem roztop wosk w garnku, przygotuj sznurek który posłuży Ci jako knot. Umieść knot pionowo na środku łupinki, przywiązując jego górną końcówkę np. do drobnego patyczka. Trzymając sznurek zalej skórkę pomarańczy płynnym woskiem. Pozostawiając trochę wolnej przestrzeni u góry. Zadbaj o to aby knot wystawał przynajmniej na długość 1 cm. Tak przygotowaną ozdobę postaw na parapecie albo stoliku w salonie. Wieczorem zapal, rozsiądź się w ulubionym fotelu i ciesz się pięknym zapachem i widokiem!

Świąteczne dekoracje

Z okazji nadchodzących Świąt marka vero pragnie złożyć najszczersze życzenia. Niech w tym roku Boże Narodzenie będzie dla wszystkich z Was radosnym i spokojnym czasem. Życzymy przede wszystkim uśmiechu i mnóstwa szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter