Wakacje we Włoszech.

Wybierasz się na wakacje? Pora odwiedzić Włochy – poznać kolebkę kulturalną Europy centralnej, wybrać się w przygodę. Dziś dowiesz się nieco więcej o dziesięciu atrakcjach, top 10., które utkwią w Twojej pamięci na dłużej..

Wenecja
  1. Amfiteatr Flawiuszy (Koloseum, Rzym)

Jego powstawanie zajęło dekadę (ukończony 80 r.n.e) – dzieło wzniesione za panowania cesarzy z dynastii Flawiuszy. Rozmach, z jakim zbudowano monumentalną budowlę o obwodzie ponad 540 m i wysokości niemal 50 m ( pięc pięter) czynią ją jedną z najpotężniejszych budowli wzniesionych w starożytności.

Koloseum w Rzymie
  1. Santa Maria del Fiore (Florencja)

Katedra Florencji – zachwycająca, zapisała się na stałe jako jeden z największych dzieł nakreślających styl renenesansowy. Zwróć uwagę na kopułę – Filippo Brunelleschi zaproponował nowatorskie rozwiązanie żebrowania; dzieło pionierskie, które do dziś budzi zachwyt, ale i zdumienie!

  1. Wenecja (bazylika św. Marka), pałac Dożów

Niezwykłe miejsce, miasto pełne kanałów i licznych mostów – decydując się na zwiedzanie, nastaw się na romantyczne wyprawy gondolami, ale i długie spacery. Mowa o architekturze? Jak każde miasto Włoch – aby dobrze poznać i wczuć się w niepowtarzalny klimat urokliwego miasta potrzebujesz około tygodnia. Szykujesz się na szybki wypad do Wenecji? Musisz odwiedzić bazylikę św. Marka oraz obowiązkowo (!) pałać Dożów. Wenecja stanowi wyjątkowe miejsce, w którym spotykają się wpływy licznych kultur, które pozostawiły swój ślad w długiej i intrygującej historii!

  1. Pizza w Neapolu

Co łączy żywioły natury i pizzę? Naturalnie położony pod niezupełnie…uśpionym, liczącym 1281 m. wysokości Wezuwiuszem — Neapol!

To również miasto, w którym powstał najstarszy Uniwersytet w Europie! W kwestii smaków – kto nie słyszał o tradycyjnej neapolitańskiej margherit’cie? Czy może być coś bardziej niezwykłego niż raczenie się pizzą w cieniu wulkanu w jednym z najstarszych miast w Europie?

  1. Toskania – oliwki (dłuuuuugie gaje), wino

Gaje oliwne… i wino! Zwiedzając Toskanię, nastaw się na prawdziwą podróż smaków;
Podróż będzie tak samo długa, jak i wyprawa wzdłuż niewyobrażalnie długich i wielkich gajów.
Toskania to również chętnie odwiedzane baseny termalne, pejzaże rodem z bajki – jeśli szukasz najpiękniejszych poranków – zapewnij sobie takowy w Cortonie lub Sienie!

  1. Jezioro Garda

Największe (długość około 55 km) i najczystsze jezioro Włoch, pełne wysepek, pochodzenia polodowcowego. Niezwykła atrakcja położona w górach (na północy kraju). Jego brzegi okalają urokliwe miasteczka – decydując się na wycieczkę po nich, zapewnisz sobie pełen przekrój regionalnych stylów i smaków. Garda w swoim charakterze (a nawet ubarwieniu) przypomina Adriatyk; jego plaże oraz klimat zachęcają do pozostania na znacznie dłużej!

  1. Krzywa wieża w Pizie

Tego punktu programu nie trzeba przedstawiać – stanowi obowiązkowy przystanek wakacyjny we Włoszech. Jej budowa trwała nieomal dwa wieki – podczas której próbowano na wiele sposobów korygować odchylenie jednej z najsłynniejszych wież na świecie. Co ciekawe – mierząca nieomal 55 metrów krzywa wieża w Pizie wciąż wydaje się pochylać – z tego powodu informacje o jej odchyleniu są wciąż monitorowane oraz aktualizowane.

  1. Mediolan

Musisz wiedzieć, że Mediolan jest nie tylko stolicą mody we Włoszech, ale i jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast na świecie! Obowiązkowe atrakcje turystyczne do odwiedzenia w Mediolanie? – La Scala, teatr operowy z XVIII wieku. To nie tylko jeden z najsłynniejszych zabytków tego typu we Włoszech, ale i ogółem na świecie. Jednak zdecydowanie najważniejszym zabytkiem Mediolanu jest przepiękna katedra gotycka – katedra Narodzin Świętej Marii. Widok jednej z największych katedr na świecie (długość 157 m), marmurowej z zachwycającymi witrażami we wnętrzu stanowi jeden z tych widoków, które z pewnością zostają w pamięci zwiedzających.

  1. Alberobello

Jedno słowo – Trulli. Jest to typ małych domków o przekroju owalnym, okrytych daszkiem o kształcie stożka – zamieszkiwanych przez mieszkańców Alberobello, których zdecydowaną większość stanowią rolnicy skupiających się nad uprawą oliwek. Odwiedzając miejscowość masz wrażenie pobytu w bajce. Wybierając się na południe Włoch musisz odwiedzić jedno z najbardziej urokliwych miejsc kraju – a jest nim z pewnością malownicze Alberobello!

  1. Watykan

Najmniejsze państwo świata – mające tak wiele do zaoferowania i tak wiele do obejrzenia!

Zachwyca rozmaitość stylistyczna i wszechobecne dostrzegalna długa historia tego wyjątkowego miejsca. Odwiedź Pałac Watykański – Kaplica Sykstyńska z freskami autorstwa Michała Anioła, wybierz się na spacer po Placu Świętego Piotra, przyglądając się pomnikom 140 świętych, które zwieńczają kolumnadę autorstwa Berniniego…spójrz na równie majestatyczny egipski obelisk w centrum. Watykańskie muzea zapewnią Ci atrakcji na kilka dobrych dni, a wśród nich nie brakuje również tych o polskich korzeniach (w jednej z kolekcji znajduje się zachwycający obraz Jana Matejki). Wreszcie Bazylika św. Piotra – jedno z największych dzieł w historii architektury.

Wybierając się na taką wyprawę, zapewnisz sobie jedyne w swoim rodzaju wspomnienia – jest to podróż, która zachwyca widokami, smakami; nawet najkrótszy wakacyjny wypad do Włoch zapewni Ci fantastyczną przygodę. Smakuj życie! Zacznij od wakacji w słonecznej krainie leżącej w sercu Europy!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter