Walentynki każdego dnia roku!

14 lutego, św. Walentego, święto zakochanych.

Dla niektórych to wyjątkowy dzień – a jeszcze dla niektórych absolutnie ukochana data w kalendarzu.

Walentynki to dodatkowa okazja do spędzenia chwil romantycznych – gesty codzienności nabierają tutaj na jeszcze większej mocy. Kwiaty, wino i romantyczna komedia – opcja dla ceniących atmosferę domową; elegancka restauracja z kolacją przy świecach – dla tych którzy od czasu do czasu pragną czegoś niecodziennego.

Historia walentynek jest długa. Według legend i szczątkowych źródeł – św. Walenty, lekarz i duchowny zasłużył sobie na miano prawdziwego patrona zakochanych. Cofnijmy się do III wieku – surowego panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego, który zdecydował się zabronić ślubów mężczyznom w sile wieku. Młodzi, nieco starsi – jeśli udźwigną oręż – mogą walczyć – na śluby przyjdzie pora później! Najpewniej tak zakładał Cesarz. Czym jednak Walenty zasłużył sobie na uwięzienie? Sprzeciwił się cesarzowi Klaudiuszowi – zdecydował się udzielać ślubów zakochanym legionistom. Czynił to tak gorliwie, że nie zostało to nie dostrzeżone, a Walenty wylądował w celi, w której miał spędzić resztę swojego życia. By było jeszcze romantyczniej – niektóre legendy głoszą, że dożył w ten sposób sędziwego wieku – a siłę dała mu miłość, kiedy zakochał się w niewidomej córce strażnika więziennego.

Święto zakochanych (jak właściwie każde) i jego okres wręcz kipi od różnych propozycji sklepowych – od drobnych słodkości, elementy wystroju domu, a nawet odzież. Czy jednak warto się ograniczać? Może warto postawić na codzienne walentynki? Każdy dzień jest i powinien być wyjątkowy – zakochani nie tylko jeden dzień w roku. Czy jest coś bardziej romantycznego niż myślenie o wspólnych chwilach, wspólnych trudach, ale i przyjemnościach?Wystarczy spojrzeć na Włochy, kraj słynący z delektowania się chwilą – od posiłków, wielkich wydarzeń, rozsmakowaną sztuką. Czy nie jest to kraj, który czerpie pełnię radości z każdego dnia?

Dzięki Vero możesz pomóc w zapewnieniu Wam większej porcji romantyzmu każdego dnia. To proste – zaproście do swojego salonu narożnik multi-funkcjonalny, który zapewni Wam pełnię komfortu. W sprytnym schowku ukryjesz bombonierkę, kwiat. Dzięki opcjom personalizacji spędzicie długie romantyczne chwile w pełnej wygodzie! Zamknięte restauracje i kina? Dzięki naszym rozwiązaniom poczujesz się wyjątkowo. Urządzicie najlepszy seans kinowy w swoim domu! Kolacja przy świecach we dwoje – to jest to!

Zapewnij sobie rozwiązanie sprawdzające się na każdą okazję, każdą potrzebę!

Postaw na romantyczny mebel – więcej ciepła każdego dnia!

Narożnik Ibisco w fioletowej tkaninie Aquaclean.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter