Wielkanoc puka do drzwi

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, dlatego czas rozpocząć przygotowania do Świąt i zaprosić kolorową wiosnę do wnętrz! Gruntowne porządki, wypad na większe zakupy, adresowanie kartek świątecznych, czy wreszcie przyjmowanie gości; to część atrakcji związanych z nadchodzącymi Świętami. Okres Wielkanocny niewątpliwie wymaga od Nas odrobiny zaangażowania, ale przede wszystkim jest okazją na złapanie oddechu i spotkanie z najbliższymi. Aby w pełni poczuć klimat Świąt i czerpać radość ze spędzania czasu wolnego stwórz własną Wyspę Wielkanocną. Jak tego dokonać?

Wielkanocne przysmaki

Zadbaj o świąteczny klimat

Zacznij od porządnego planu, przygotuj listę zadań do wykonania oraz listę zakupów. Uwzględnij w niej kilka drobiazgów nawiązujących do Świąt, wcale nie muszą to być duże przedmioty. Czasem zmiana kolorystyki, kupno drobnej figurki, czy interesującej świeczki wystarczą do osiągnięcia pożądanego efektu. A starannie dobrana kompozycja kilku ozdób to gwarancja zmian nie tylko w wystroju, ale i w nastroju! Jakie modyfikacje i przedmioty sprawią, że wnętrze odżyje po mroźnej zimie?

Kolory przewodnie Świąt Wielkanocnych to przede wszystkim żółty i zielony. Oprócz tego nasycone barwy, które pobudzają zmysły, takie jak: pomarańczowy, fioletowy i różowy. Symbole nawiązujące do Wielkanocy, oraz samej wiosny to: kurczaczki, jajka, zajączki, baranek, pierwsze świeże, pachnące kwiaty oraz bazie.

Ale jaja!

Jajka są idealnym uzupełnieniem wnętrza w wielkanocnym stylu, symbolizują przyjście na świat nowego życia. Kolorowe, własnoręcznie wykonane pisanki ucieszą oko, ale i pozwolą odczuć satysfakcję z pracy wykonanej samodzielnie. Przygotowanie tzw. wydmuszek to także niesamowita frajda dla tych najmłodszych, dlatego chcąc kreatywnie i na wesoło spędzić czas ze swoją pociechą postaw na zabawy z jajkiem w roli głównej. Kolejna opcją – z pewnością mniej inwazyjną – jest dekorowanie jajek styropianowych. Miękkie jajka wykonane ze styropianu doskonale nadają się do nakłuwania ozdobnych szpilek oraz malowania techniką decoupage. Druga opcja, stosunkowo modna w ostatnim czasie to jajka akrylowe. Bez większego wysiłku, a nawet talentu można na bazie takich jajek stworzyć subtelne ozdoby wielkanocne. Aby tego dokonać należy wewnątrz dwuczęściowego, plastikowego jajka umieścić drobne puchate piórko. W celu przygotowania bardziej efektownej dekoracji użyj kilku jajek, a do ozdabiania każdego z nich wykorzystaj inny kolor piórka. Kolejnym sposobem na wykorzystanie motywu jajek jest zakup fantazyjnych świeczek, kształtem przypominających np. jajka, czy kurczaczki, to idealna propozycja dla maniaków wieczornego relaksu w blasku pachnących świec!

Wielkanocne bazie

Puszyste kotki

Bazie Wielkanocne to nieodłączny element każdych Świąt Wielkanocnych. Puszyste kuleczki zgodnie z wieloletnią tradycją kościelną symbolizują nieśmiertelność i odrodzenie. Wiosna także zwiastuje przypływ nowych energii i pobudzenie do życia. A same bazie nieprzypadkowo związane są właśnie z tymi Świętami. Wierzby zakwitają bardzo wcześnie, są oznaką odejścia zimy na rzecz cieplejszej pory roku. Wahania temperatur, które często mają miejsce właśnie w okresie wczesnej wiosny nie są straszne ‘’kotkom”. Te niepozorne gałązki są stosunkowo trwałe, stąd doskonale nadają się do przyozdobienia mieszkania. Aby stworzyć świąteczny nastrój wystarczy wstawić kilka gałązek do najzwyklejszego wazonu np. w salonie. Dodatkowo można wykorzystać je do dekoracji stołu i koszyka wielkanocnego.

Palce lizać

Słodycze jako element wystroju, brzmi dziwnie? Ależ skąd! To ciekawa propozycja dla tych, którzy narzekają na brak czasu, twierdząc przy tym, że nie potrafią odpowiednio udekorować mieszkania. To także dobra alternatywa dla spóźnialskich i leniwych, oczywiście z wyłączeniem łasuchów, przynajmniej na okres trwania Świąt. Potem już los czekoladowych zajączków, nadziewanych jajek i słodkich śnieżnobiałych baranków pozostaje w Waszych rękach. Ozdoby ze słodyczy mają kilka niezaprzeczalnych zalet; przede wszystkim są stosunkowo tanie, zazwyczaj wszystkie pasują do siebie, ze względu na sreberko, występują w różnych rozmiarach, kształtach, a co najważniejsze są wprost do schrupania! Wyobraźcie sobie tylko pokaźną rodzinkę zajączków dumnie stojącą w widocznej części Waszego salonu, cudowny widok, prawda?

Słodycze

Domowe pyszności

Jeśli mowa o przygotowaniach to nie można zapomnieć o świątecznych zapachach. Kolorowe mazurki to oczywiście obowiązkowa pozycja na liście każdego amatora domowych wypieków. Ale ciasteczka przypominające jajka, czy te kolorowe ilustrujące pisanki mają wcale nie mniej uroku. Talerz kilku takich domowych ciasteczek wypełni wolną przestrzeń na stoliku kawowym i uatrakcyjni rodzinną pogawędkę. Duży wygodny narożnik, tuż pod ręką pyszna przekąska, a do tego rozmowa w doborowym towarzystwie, czego chcieć więcej? Nie pozostaje nic innego, jak tylko przeszukać obfite zasoby babcinych przepisów, skorzystać z internetowych inspiracji i od razu zabrać się do pracy! Do przygotowania ciast i ciasteczek warto wykorzystać barwnik spożywczy i nadać koloru wypiekom.

Zespół Smartsofa pragnie złożyć najlepsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy czas dostarczy Wam dużo energii, radości i motywacji do działania, a my dołożymy wszelkich starań, aby Nasze sofy do salonu stawały się coraz piękniejsze!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter