Zabawa w chowanego DIY

Czyli jak dobrze zorganizować miejsce w szafach

Krążą pogłoski, że najlepsza forma sprzątania mieszkania to dobra organizacja, która powoduje, że porządek staje się normą. Życie pokazuje, że dom często bywa poligonem, któremu towarzyszy swoisty nieład artystyczny. Co by jednak się stało, gdybyśmy spróbowali ujarzmić nieco chaos stosując sprytne organizery i chowając większość przedmiotów do szaf? Dziś przedstawiamy kilka prostych i szybkich sposobów przygotowania organizera.

Żarówka na tablicy.

Organizer podstawowy

Do przygotowania będą nam niezbędne pudełka kartonowe – po chusteczkach, butach, czekoladkach. Docinamy je na taką samą wysokość i oklejamy kolorowym papierem pakowym lub materiałem. Sprawdzamy wymiar szuflady, w której chcemy umieścić organizer i układamy pudelka w taki sposób, aby całość pasowała wymiarem do szuflady. Łączymy poszczególne elementy naszego organizera za pomocą kleju na gorąco, czekamy kilka minut – i gotowe.

Organizer na gumki do włosów

Prosta rzecz, a przyniesie duże ułatwienie niejednej pani. Do przygotowania organizera wykorzystujemy tulejkę po zużytym papierze toaletowym lub ręczniku kuchennym. Nanosimy na tulejkę klej, a następnie wybrany papier pakowy lub materiał, czekamy do całkowitego wyschnięcia i cieszymy się sprytnym rozwiązaniem.

Organizer na bieliznę, skarpety i krawaty

W celu jego przygotowania najlepiej będzie wykorzystać opakowania – tuby kartonowe – po chipsach. Tuby obcinamy na ta samą wysokość, następnie oklejamy podobnie jak w poprzednim przypadku papierem lub materiałem. Poszczególne elementy łączymy ze sobą za pomocą kleju na gorąco. Organizer jest gotowy do użycia chwilę po wystygnięciu kleju.

Organizer do skarpetek.

 Organizer na kosmetyki – szminki, kredki, tusze, pędzelki

Do jego wykonania potrzebne nam będzie pudełko kartonowe oraz kilka arkuszy kartonowych. Arkusze musimy dokładnie wymierzyć i pociąć na paski o takich wymiarach aby po włożeniu do kartonu pasowały wymiarami wysokości i długości. Arkusze nacinamy do połowy wysokości w odmierzonych równych odstępach w taki sposób, aby po złączeniu pasków powstała kratownica. Tak przygotowany element umieszczamy we wcześniej oklejonym pudełku.

Prosty organizer z kartonu.

Klejenie – przydatne wskazówki

Do klejenia większych powierzchni najlepiej używać dostępnych w sklepach klejów np. do drewna, bezzapachowych, które w prosty sposób można nanieść na powierzchnię pędzlem. Jeśli chcesz przykleić materiał, zwróć uwagę aby klej miał konsystencję najbardziej zbliżoną do transparentnej. Pamiętaj też, że do materiałowych powierzchni przyda ci się gąbka, za pomocą której łatwo usuniesz zalegające pod materiałem powietrze. Warto tez używać rękawiczek ochronnych i pamiętać o szczególnej ostrożności podczas klejenia klejem na gorąco.

Dobrej zabawy… w chowanego!

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter