Styl nowoczesny i klasyczny. Dwie twarze włoskiego stylu.

Italia położona jest na słynącym z widoków półwyspie Apenińskim, który łączy ze sobą spokojny charakter malowniczych gór z burzliwymi humorami gwałtownego morza. Włoski charakter oraz podejście do życia pięknie odbija się w charakterystycznym sposobie wystroju wnętrz. Z jednej strony surowy, nieco eklektyczny styl starych, rustykalnych kamienic, z drugiej funkcjonalna nowoczesność i futuryzm. Jak połączyć dwa na pierwszy rzut oka zupełnie nieprzystające do siebie wystroje tworząc różne twarze stylu włoskiego? Zapraszamy do lektury!

Wenecja

Jak połączyć styl nowoczesny i rustykalny?

Włoski styl kojarzy się nie tylko z pięknem i funkcjonalnością, ale także z doskonałą jakością. Włoskie meble już w latach 20 XX w. stały się synonimem porządnego wykonania, które nie zawodzi przez lata intensywnego użytkowania. Połączenie eleganckiej tradycji oraz nowoczesnej funkcjonalności stało się uniwersalnym kluczem do wystroju wnętrza, o wspaniałym charakterze. Rustykalny styl wystroju przebija się w szczególności w eleganckich dodatkach, ale także i powściągliwości w zdobieniach, która nadaje całości jeszcze większego powiewu luksusu. Co zrobić, aby zwykły salon nabrał charaktery rodem z Italii? Oto kilka praktycznych porad:

  1. Jasne kolory – duża ilość światła jest krytycznie ważna dla wystroju o włoskim charakterze. Duże okna oraz ściany utrzymane w jasnych tonach z pewnością wprowadzą do pomieszczenia odpowiedni poziom naświetlenia, dodając wnętrzu radosnego charakteru.
  2. Najlepsze meble – włosi cenią sobie jakościowy wypoczynek, dlatego bardzo istotną rolę w salonie rodem z Italii pełnią dobrze dobrane meble wypoczynkowe dla całej rodziny, o których więcej powiemy później. 
  3. Naturalne materiały – naturalne drewno, kamień i jakościowe tkaniny pięknie dopełnią wystrojowi włoskiego salonu. 
  4. Wszechobecna harmonia – spokój. W projektowaniu pomieszczenia w stylu włoskim nie można przesadzić. Ilość mebli i dodatków nie może przytłoczyć pomieszczenia.

Meble w stylu włoskim – nowoczesne meble do salonu

Wcześniej zdążyliśmy już wspomnieć o tym, jak ważną funkcję w życiu mieszkańców włoskich ziem pełni jakościowy wypoczynek. Odpowiedni dobór mebli do salonu gwarantuje wygodę w miejscu wielogodzinnych biesiad i spotkań rodziny i przyjaciół. W ofercie naszego sklepu posiadamy bardzo szeroki wybór mebli wypoczynkowych do salonu. W zależności od potrzeb, w dużym pokoju może stanąć pojemny narożnik wieloosobowy z dodatkową funkcją relaksacyjną. Największe modele mebli dadzą wygodne miejsce do siedzenia nawet dziesięciu osobom. Jak wiadomo, włoskie meble cechuje nie tylko świetna jakość i nietuzinkowy charakter, ale także wielofunkcyjność. Rozkładane sofy oraz narożniki z funkcją spania umożliwiają szybką transformację mebla wypoczynkowego w pełnowymiarowe łóżko.    

Styl włoski we wnętrzach

Dzisiaj myśląc o włoskim stylu we wnętrzach, mamy na myśli jeden wystrój. Chociaż nieco zatarły się już pierwotne podziały pochodzenia włoskich stylistyk, to ich początki mają miejsce w różnych regionach tego kraju. 

Styl Wenecki 

Przepych i bogactwo cechujące wielokulturową Wenecję ma swoje odzwierciedlenie w wystroju wnętrz i tym charakterze. Chociaż współcześnie włoski styl cechują przygaszone kolory, to w tym przypadku można zaszaleć z paletą barw. Bardzo popularnym dodatkiem w weneckich pomieszczeniach jest artystyczne szkło weneckie. 

Styl Toskański 

Najbardziej rustykalny z włoskich stylów wystroju. Ważną rolę odgrywają tutaj naturalne materiały, zatem drewniane lub kamienne posadzki, surowe schody i ceglane kominki to dodatki nierzadko spotykane w toskańskich domach. Jeśli chodzi o kolory, stawia się tutaj na ciepłe, intensywne barwy takie jak musztarda, czy oliwka. 

Styl Śródziemnomorski 

Istny magiel cech wystroju krajów basenu Morza Śródziemnego. Esencja ze stylu greckiego, hiszpańskiego, włoskiego, ale także tureckiego i marokańskiego. Białe mury z kolorowymi akcentami w postaci wielobarwnych kafelków na ścianach i podłogach, naturalne materiały i symbioza z naturą. 

Więcej o włoskim stylu wystroju przeczytasz tutaj:

Minimalizm – hit czy kit?

Włoskie inspiracje w Twoim domu.

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter