Wygodna kanapa do małego salonu. Jakie meble do małego salonu?

Małe wnętrza stawiają przed właścicielami mieszkań spore wyzwania aranżacyjne. Nieprzemyślane działanie może mieć tragiczne w skutkach rezultaty w postaci „zagracenia” przestrzeni oraz braku miejsca do swobodnego poruszania się. Właśnie dlatego przed jakimkolwiek działaniem należy wykonać dokładny plan uwzględniający wymiary naszego pomieszczenia, co pozwoli na dobór mebli odpowiednio do naszych potrzeb. Jakie meble nadadzą się do małego salonu? O tym w dzisiejszym artykule!

Sofa Vero Scilla w granatowej skórze z regulowanymi podłokietnikami i obrotowymi siedziskami.

Jakie meble kupić do małego salonu?

Aranżując przestrzeń małego salonu, należy pamiętać o tym, by stawiać na wielofunkcyjność. Meble o więcej niż jednym zastosowaniu eliminują potrzebę kupowania dodatkowych przedmiotów, które przecież zabierają tak cenne w małych mieszkaniach metry kwadratowe. Meble wielofunkcyjne to na przykład:

  • Narożnik z funkcją spania – świetne rozwiązanie do małych przestrzeni mających więcej niż jedną rolę, zatem kanapa do małego salonu może pełnić także funkcję łóżka dla gości lub gospodarzy. Narożniki z funkcją spania dostępne w naszej ofercie są wyposażone w prosty mechanizm rozkładania, który umożliwia ekspresową transformację z wygodnego siedziska w łóżko dla dwóch osób. 
  • Narożnik ze skrzynią na pościel – dodatkowe miejsce w zamyśle dedykowane  przechowywaniu pościeli, może zostać wykorzystane także jako składzik innych nieużywanych codziennie przedmiotów. Każdy, kto ma styczność z takim problemem, doskonale wie, że w małych mieszkaniach każde dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy jest na wagę złota. 

Narożnik do małego salonu

Jak powszechnie wiadomo, kanapa jest najważniejszym meblem w każdym salonie. Jest to zdecydowanie serce tego pomieszczenia, ponieważ to właśnie tutaj zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu, relaksując się po ciężkim dniu pracy samemu lub z rodziną, czy przyjmując gości. W zależności od liczebności naszego rodzinnego gniazdka kanapa będzie musiała pomieścić od dwóch do pięciu, czy nawet sześciu osób. W przypadku dużego narożnika nie stanowi to większego problemu, jednak w momencie gdy ogranicza nas metraż, musimy szukać mebla, który nie zajmie za dużo miejsca, dając jednocześnie jak najwięcej przestrzeni użytkowej. Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, stworzyliśmy specjalną kategorię zawierającą małe narożniki do salonu, które idealnie wypełnią niewielką przestrzeń, dając wszystko, czego od kanapy możemy oczekiwać.  

Narożniki modułowe – meble do małego salonu

A gdyby tak dało się zbudować własny mebel odpowiadający dokładnym wymiarom pomieszczenia? Narożniki modułowe to stosunkowa nowość na rynku mebli. Ich wyjątkowość polega na możliwości całkowitego dopasowania rozmiaru oraz rozbudowania mebla do swoich potrzeb. Dzięki temu absolutnie każdy narożnik modułowy cechuje się troszkę innym wyglądem i rozmiarem, Jest to rozwiązanie idealne jednakowo do bardzo małych, jak i naprawdę dużych wnętrz, zatem jeśli twój budżet obejmuje nieco większe kwoty, polecamy takie rozwiązanie. 

Więcej o ciekawych pomysłach meblowania małej przestrzeni tutaj:

 Multifunkcjonalne Meble

Salon – Proste rozwiązania

Aranżacja otwartego wnętrza – Kuchnia z salonem

Stay up to date

Sign up to receive our newsletter – to know more and use more. Premiere collections, latest interior trends, promotions and sales.

newsletter

Bądź na bieżąco

Zapisz się, by dostawać nasz newsletter – by wiedzieć więcej i więcej korzystać. Premierowe kolekcje, najnowsze wnętrzarskie trendy, promocje i wyprzedaże.

newsletter